Teated

Teated

Juunis TÜ aulas: 7. juunil kell 19 esineb Jonathan Powell, kavas on Skrjabin, Sibelius, Sorabji, Chopin, Szyamanowski, Jana’cek ja Ives. 13. juunil kell 17 algab rahvusvaheline konverents «First Annual Tartu Conference on Russian and East European Studies». 14. juunil kell 19 algab kammermuusika kontsert, kus esinevad Tanel Joamets, Lasse Joamets, Emma Tessier-Joamets ja Tiit Joamets.

9.–10. juunil toimub rahvusvaheline geenifoorum «Personaalne genoom – uus tasand genoomikas». Konverentsil tutvustatakse uuemaid teadussaavutusi geneetikas, genoomikas ja biomeditsiinis ning kirjeldatakse nende praktikasse rakendamise võimalusi. Konverents toimub Dorpati konverentsikeskuses. Lisateave: www.geneforum.ee.

Tartu ülikooli eetikakeskus kutsub osalema arvamuslugude ja fotode võistlusel «Eesti ja Põhjamaad – Eesti kui Põhjamaa?». Arvamuslugude ja fotode võistlusele on oodatud osalema nii algajad kui ka kutselised arvamuslugude kirjutajad ja fotograafid. Žürii hindab eraldi kooliõpilaste ja täiskasvanute lugusid ja fotosid. Oodatud on põhjamaised väärtusi mõtestavad ja nende üle arutlevad tööd, nii abstraktsemad kui ka igapäevaelu kogemuste kontekstis. Arvamuslugude võistluse peaauhind on Norra saatkonna väljapandud ainulaadne reis Oslosse, Nobeli rahupreemiate tseremooniale. Arvamuslugude esitamise tähtaeg on 10. juuni ja fotode esitamise tähtaeg 31. juuli. Lisateave: www.eetika.ee.

10.–12. juunil toimub Eesti suurim noorte juhtimiskonverents, kus sel aastal astuvad üles aasta kodanik Helen Sildna, legendaarne koolitaja Peep Vain, «Let’s Do It World» eestvedaja Eva Truuverk, Euroopa parlamendi saadik Marju Lauristin, TÜ kommunikatsioonisotsioloog Triin Vihalemm jpt. Peale esinemiste toimuvad ka juhtimisoskusi arendavad koolitused. Konverentsipäevad sisaldavad ka kogemuste jagamise õpitube, arutelusid erinevatel ühiskondlikel ja kosmilistel teemadel ning innustavaid maailmamuutmise näiteid Eestist ja mujalt maailmast. Lisateave: http://ddakadeemia.ee/juhtimiskool/.

Kuni 12. juunini on võimalik osaleda fotokonkursil «Metsik linn». TÜ loodusmuuseum kutsub elanikke märkama loodust linnaruumis ja seda fotodele jäädvustama. Konkursile oodatakse Eesti linnades või asulates tehtud pilte, millel on kujutatud inimese ja looduse kokkupuutepunkte, kuid ka vastuolusid looduse ja inimese vahel. Konkurss toimub kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud). Iga autor võib esitada kuni kolm tööd. Võidutööd kuulutatakse välja 29. juunil Tartu loodusfestivali avaüritusel. Lisateave: loodusfestival.ee. 

Jaga artiklit

Märksõnad

teated