Juuni 2016, nr 6
FOTO: Kristiina Hommik
Eesti mereinstituudi kalateadlaste töö on mitmekesine. Vahelduseks aidatajse andmeid koguda ka Põhja-Eestis pesitsevate linnupaaride kohta.

Neliteist Tartu ülikooli teadlast, vähiuurijatest ja robootikutest etnoloogide ja arheokeemikuteni, jagavad põnevamaid hetki oma teadustööst nüüd Instagramis. Instagram on nutiseadmepõhine sotsiaalmeediavõrgustik fotode ja lühivideote jagamiseks, mis on eriti menukas noorte seas. Fotode ja videote kirjeldused on eesti ja inglise keeles. Projektis osalevad teadlased valiti välja 29 soovija seast. Vaata lähemalt: instagram.com/tartuuniversity.

Jaanuar 2014, nr 1
Märksõnad: 

Üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil olid edukaimad Tartu ülikooli tudengid. Valdkondlike preemiate kõrval pälvis konkursi ühe peapreemia Mardo Kõivomäe konkursile esitatud doktoritöö molekulaarbioloogias, mille juhendaja on vanemteadur Mart Loog.

November 2013, nr 10

2015. aastal saavad maailma esimesed teadusajakirjad – Journal des Sçavans Prantsusmaal ja paar kuud hilisem Philosophical Transactions of the Royal Society Inglismaal – 350 aastat vanaks.

Sügavalt teadusesse juurdununa on see trükipressist innustunud suhtlusmudel nüüdseks tekitanud erisuguseid olukordi.

Telli voog RSS - teadustöö
Telli voog RSS - teadustöö