Oktoober 2018, nr 9
Pildistas vihmutamise ja väetamise katsete korraldaja, geenitehnoloogia magistrant Kaspar Koolmeister.
Postitas molekulaarse taimebioloogia teadur Liina Jakobson.
Märksõnad: 

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma üliõpilaste või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

September 2018, nr 8
Märksõnad: 

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma tudengite või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

Detsember 2016, nr 11
FOTO: Pexels.com

Ühiskonnateaduste instituut avas seminaril infoühiskonna mõistet ja sellest tulenevaid probleeme. Konverentsil käisid esinemas välismaa tippteadlased, kellest nii mõnigi polnud varem Eestisse sattunud. 

Info ülekülluse mõiste on üsna vana ja pärineb juba 1964. aastast. Info üleküllus on ühiskondlikult nähtavamaks ja räägitavamaks muutunud aga eelkõige viimasel kümnendil uue meedia, interneti ja sotsiaalmeedia pealetungi tõttu.

Juuni 2016, nr 6
FOTO: Kristiina Hommik
Eesti mereinstituudi kalateadlaste töö on mitmekesine. Vahelduseks aidatajse andmeid koguda ka Põhja-Eestis pesitsevate linnupaaride kohta.

Neliteist Tartu ülikooli teadlast, vähiuurijatest ja robootikutest etnoloogide ja arheokeemikuteni, jagavad põnevamaid hetki oma teadustööst nüüd Instagramis. Instagram on nutiseadmepõhine sotsiaalmeediavõrgustik fotode ja lühivideote jagamiseks, mis on eriti menukas noorte seas. Fotode ja videote kirjeldused on eesti ja inglise keeles. Projektis osalevad teadlased valiti välja 29 soovija seast. Vaata lähemalt: instagram.com/tartuuniversity.

Oktoober 2014, nr 9

Tartu ülikooli teaduri Sergei Vlassovi juhtimisel leidsid füüsikud, et hõbenanojuhtmeid saab teha peaaegu purunematuks ja väga painduvaks. Nanotraatidele võib prognoosida praktilist rakendust näiteks järgmise generatsiooni optiliste kaablitena.

Nanotraadid on imepisikesed, juuksekarvast sada korda peenemad traadid, millel on palju eriomadusi. Nanotraatidega eksperimente tehes avastasid TÜ füüsikud koostöös Läti kolleegiga, et hõbenanotraatide mehaanilised omadused muutuvad märkimisväärselt ja ettearvamatul viisil, kui nad katta õhukese ränioksiidikihiga.

Telli voog RSS - teadlased
Telli voog RSS - teadlased