Ettevõtluse erinumber 2016
FOTO: Argo Ingver
Ester Oras rääkis, et koostöö ettevõtetega annab labori töötajatele uusi teadmisi ja kogemusi.

Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi arheoloogia laboris on hakatud aktiivselt tegelema ettevõtlikkuse arendamisega. Arheoloogia labori koordinaator Ester Oras rääkis, et põhjuseid selleks on mitmeid. 

Esmalt see, et ülikooli asjatundjate teadmisi, oskusi ja kogemusi vajatakse üha enam ja laiemalt erinevates kultuuripärandi valdkondades, näiteks muuseumiesemete täiendavates uuringutes, uute avastatud leidude hoiustamiseelses töötluses või välitööde dokumenteerimisel eriomaste vahenditega. 

September 2015, nr 8
FOTO: Merilyn Merisalu
Sõeluja peab oma tööd tehes väga ettevaatlik olema, et midagi kahe silma vahele ei jääks.

Raplamaal Alu alevikus on juuni lõpust saati käinud vilgas, kuid ettevaatlik päästekaevamine. TÜ arheoloogid ja arheoloogiahuvilised kaevavad Alu kalmel, et leida üles kõik väärtuslik enne, kui Rail Baltic kauni viljapõllu vallutab.

November 2014, nr 10
FOTO: Juhan Kari
Kogu linnuse kaevand oli kaetud lõunamaise päikese eest varju pakkuva kangaga.
Märksõnad: 

Kui pöördusin tuttavate Inglise arheoloogide poole, et pisut päikeselisemaid välitööde võimalusi uurida, anti mulle valida Süüria, Liibanoni ja Iisraeli vahel.

Regiooni geopoliitiline olukord on olnud ärev juba pikemat aega. Pelutatud 2011. aastal toimunud ning palju ažiotaaži tekitanud pantvangikriisist Liibanonis ja väga ebastabiilsest olukorrast Süürias, langes valik minna pühale maale. Niisiis olen viimase aasta jooksul viibinud Lähis-Idas kokku mitu kuud, enamiku sellest ajast Iisraelis.

Telli voog RSS - arheoloogia
Telli voog RSS - arheoloogia