Mai 2017, nr 5
FOTO: Argo Ingver
Liisi sõnul on trennitegemine eluviis, mistõttu käib ta peale treeneritöö veel ka võimlemas, ujumas ja jooksmas.

Tartu ülikooli füsioteraapia eriala vilistlane Liis Süda ütleb, et füsioteraapia ja treeneriamet käivad teineteist täiendades käsikäes ning tema üks suur unistus on, et Eesti lapsed oleksid kehaliselt aina aktiivsemad.

Liis tuli ülikooli füsioteraapiat õppima seetõttu, et see tundus talle väga huvitav eriala. «Alguses ma tegelikult ei teadnud, mida ma õppida tahaksin. Füsioteraapiani jõudsin emaga vesteldes. Nii hakkasingi enne 11. klassi uurima, mida füsioteraapia endast kujutab,» kirjeldab ta.

Veebruar 2015, nr 2
FOTO: Andres Tennus
Fysiokeskuses töötav Ingrid Vanahunt on praktiseerimise võimalusega väga rahul ja vaatamata pikkadele päevadele alati heatujuline.

Aasta aega tegutsenud Tartu ülikooli spin-off-ettevõte Fysiokeskus OÜ on olnud tudengitele praktiseerimisvõimaluse pakkumisel edukas, kuid ette on tulnud ka mõtlemapanevaid hetki.

Oktoober 2014, nr 9
FOTO: Andres Tennus
Füsioteraapia lektor Doris Vahtrik näitab II kursuse üliõpilastele, kuidas erinevaid venitusharjutusi teha.

Septembrikuu viimasel nädalavahetusel toimunud füsioteraapiahariduse eestvedajate konverentsi ENPHE peateemad olid praktika õpiväljundid ja praktika hindamine, sest tegelikkus näitab, et parimate lahendusteni ei ole veel jõutud.

Konverentsi ühe korraldaja ja Tartu ülikooli füsioteraapia eriala endise programmijuhi Kadri Pilli sõnul on teemade valiku taga mitmeid põhjuseid. «Ühelt poolt on see valdkond Tartu ülikoolis väga aktuaalne ning teiselt poolt mõtlevad erialade programmijuhid üha enam praktika tähtsusele,» ütles Pill.

Telli voog RSS - füsioteraapia
Telli voog RSS - füsioteraapia