Juuli 2018, nr 7
FOTO: Pixabay
Märksõnad: 

Juuni keskel Tartus toimunud rahvusvahelisel geenifoorumil pani kulme kergitama Hollandi teadlaste uuring teemal, kas väikelapse maha kukkunud luti tohib lapsevanem oma suust läbi tõmmatuna lapsele tagasi anda või mitte.

Juuni 2018, nr 6
Märksõnad: 

11.–12. juunil korraldatakse 18. rahvusvaheline geenifoorum «Täppismeditsiin – uus reaalsus», kus käsitletakse suurte andmestike väärtust teaduses ja iga inimese argiste otsuste langetamisel.

Sel aastal on teemadering lai, muu hulgas tutvustatakse personaalmeditsiini arengut Kataris ja Austraalias ning tuuakse esmakordselt foorumi kuulajateni meeste genoomi ja tervise temaatika. Konverentsi peaesinejad on dr Radja Badji Katarist ja dr Paul Jones Inglismaalt.

Mai 2017, nr 5
Märksõnad: 

Sel aastal käsitletakse 17. rahvusvahelisel geenifoorumil suurandmete rolli isikupõhises meditsiinis. Foorum «Big Data in Personalized Medicine» toimub 15.–16. juunil ning sellel osaleb inimesi kaheksast kuni kümnest riigist.

Juuni 2015, nr 6
FOTO: Andres Tennus
Eelmise aasta geenifoorum.
Märksõnad: 

18.–19. juunil toimub Tartus 15. rahvusvaheline geenifoorum «Genoomika – lõpuks ometi personaalne», mis toob kuulajateni kõrgetasemelised ettekanded 19 asjatundjalt Euroopast ja Põhja-Ameerikast. Konverentsi peaesinejad on Heiko Runz Mercki uurimislaborist ja Uta Francke Stanfordi ülikoolist.

Tänavuse geenifoorumi neli erialadevahelist peateemat on personaalne meditsiin ja tervishoiu ökonoomika, neuropsühhiaatriline geneetika ja farmakogenoomika, süsteemibioloogia ja funktsionaalne genoomika ning evolutsioon ja populatsioonigeneetika.

Juuni 2014, nr 6
Märksõnad: 

13. ja 14. juunil toimub Dorpati konverentsikeskuses 14. rahvusvaheline geenifoorum «Oomikapõhine Genoomika», mis toob kuulajateni ettekanded epigenoomikast, glükoomikast, metaboloomikast, metagenoomikast ning proteoomikast. Konverentsi üks eesmärk on kirjeldada antud meetodite rolli geneetiliste regulatsioonimehhanismide täpsustamisel ning tuvastada täpsemaid biomarkereid terviseriskide ennustamiseks.

Telli voog RSS - geenifoorum
Telli voog RSS - geenifoorum