Märts 2019, nr 3
FOTO: TÜ muuseum
Koos fotodega paluvad korraldajad lisateavet nende tegemise aja, autorite ja jäädvustatu kohta.
Märksõnad: 

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab rahvusülikooli 100. aastapäeva fotonäitusega arstiõppe ja -teaduse ajaloost.

Valdkonna dekaani Margus Lemberi sõnul on arstiõppe ja -teaduse minevikku tähtis tunda ja talletada, sest see aitab meil mõista ja väärtustada ka praegusel ajal toimuvat.

September 2015, nr 8
FOTO: erakogu
Professor Rem Blum arutelul Ugala teatris 1983. aastal.
Märksõnad: 

2. oktoobril kell 16 avatakse Tartu ülikooli raamatukogu teisel korrusel administratsiooni tiivas näitus «Professor Rem Blum – filosoof, õpetaja ja humanist». Näitus on pühendatud Tartu ülikooli kunagise filosoofia ajaloo professori Rem Blumi (1925–1989) mälestusele, kelle sünnist möödub 2. oktoobril 90 aastat.

Detsember 2014, nr 11
FOTO: Merilyn Merisalu
Märksõnad: 

TÜ peahoone esimese korruse koridoris rõõmustab silmi Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna õppejõu Christi Kütti vaibanäitus.

Näitusel on üleval kümmekond pulmavaipa ehk kaasavaratekki, mis on inspireeritud Eestis kasutusel olnud nooriku kaasavaratekkidest ja nooriku rõivastuse motiividest.

«Muuseumifondides on mind alati paelunud rikkalikult kaunistatud uhked pidupäevaks tehtud tekstiilid. Nendega kaasneb alati ka pühalikkuse ja pidulikkuse meeleolu, mida olen ka enda töödes saavutada püüdnud,» rääkis Kütt.

Mai 2014, nr 5
Märksõnad: 

29. mail avatakse Tartu ülikooli kunstimuuseumis näitus «Peaasi on iluasi?», mis tutvustab antiikkunsti kaudu ilu ja inetuse temaatikat.

Aprill 2014, nr 4
Märksõnad: 

25. aprillil avatakse TÜ muuseumis meditsiiniteemaline näitus «PEA ASI: maailm õlgadel», mis kutsub endasse süvenema ja mõtlema selle üle, kuidas me maailma tajume ja kuidas maailm meid näeb.

Telli voog RSS - näitus
Telli voog RSS - näitus