Tartu Ülikooli teadlaste Instagram otsib kaasautoreid

Teadus

Miks me otsime uusi kaasautoreid?

Praegu postitab teadlaste Instagrami kümmekond teadlast, kuid ainult kolme neist võib nimetada aktiivseks. Kolme ja poole tegutsemisaasta jooksul on osa teadlasi jäänud Instagramist kõrvale või lahkunud Eestist. Vajame lisajõudu, uut energiat ja mõttelendu!

Miks ma postitan Tartu Ülikooli teadlaste Instagrami?

Heade piltide leidmine ja haaravate sõnumite koostamine on mõnikord lihtne, vahel vaevarikas, ent kokkuvõttes on Tartu Ülikooli teadlaste Instagrami toimkonnas osalemine olnud üks mu viimaste aastate põnevamaid tööalaseid ettevõtmisi.

Art Leete, etnoloog

Instagram on hea võimalus näidata uurimistöö selliseid külgi, mis on küll huvitavad, aga mida teadusajakirjas ei kajastata (välitööde pildid, lõbusad seigad, naljakad eksimused). Ja kuna postitan sageli pilte kolleegide tööst, siis on see ka hea võimalus rohkem teada saada nende tegemistest.

Riin Tamme, makroökoloog

Võimekus jäädvustada oma uurimistööd on oluline, et näidata meie ettevõtmisi ja tutvustada laiemale avalikkusele seda põnevat maailma.

Jaanis Lodjak, loomaökoloog

Tahan oma piltide kaudu näidata teaduse mitmekesisust. Tahaks murda stereotüüpe, et keeleteadlased mõtlevad välja sõnu ja komasid, et humanitaarid istuvad ainult raamatuvirnade taga või et teadus üldse on midagi tarka ja tõsist, aga surmigavat. Me teeme väga erinevaid ja huvitavaid asju!

Pärtel Lippus, keeleteadlane

Tundub, et meie labori tegemiste nähtavus on suurenenud – osalt sündis postitustest ka algatus, mille tulemusena tehti uudislõik „AK-sse“. Ja tore, et ülikooli teised meediakanalid ka meie kontolt aktiivselt pilte kasutavad.

Liina Jakobson, taimegeneetik

Head teadlased ja doktorandid! Tartu Ülikooli teadlaste Instagram otsib uusi kaasautoreid. Kui olete valmis mõnel korral kuus jagama oma teaduselu põnevaimaid hetki, õnnestumisi ja ka ebaõnnestumisi, emotsioone ja (sala)mõtteid ülikooli Instagramis, siis andke endast märku e-posti aadressil inga.kulmoja [at] ut.eeinga.kulmoja [at] ut.ee (.)

Mis on Tartu Ülikooli teadlaste Instagram?

See on Instagrami konto, kuhu kümmekond teadlast postitab fotosid ja videoid oma teaduselust. Teadlasi on etnoloogist elektrokeemikuni ning kajastamist leiavad välitööd, laborikatsed, ekspeditsioonid, meeleavaldused, teadlased ise jne. Teadlased lisavad fotole või videole eesti- ja ingliskeelse kommentaari, mõned märksõnad – ja ongi postitus valmis.

Kes seda jälgib?

Kontol on 2020. aasta alguse seisuga 2887 jälgijat, kellest 63% asub Eestis. Pooled jälgijatest on 25–34-aastased ja naisi on rohkem kui mehi. Teadlaste Instagrami sisu jagavad edasi ajakiri Universitas Tartuensis, UT infokiri ja ülikooli sotsiaalmeediakanalid. Nii mõnestki Instagrami postitusest on sündinud pikem teaduslugu meedias.

Mida postitada?

Näidake, mida te uurite, kuidas te seda teete ja kus te seda teete. Näidake tehnikat, millega te midagi uurite. Selgitage, miks te seda uurite. Kas miski ebaõnnestus? Näidake seda. Kas miski õnnestus? Näidake seda uhkusega! Kummutage müüte, jagage veidraid fakte, tehke nalja. Võite postitada ka kolleegide tehtud pilte ja videoid.

Kui tihti postitada?

Mõnest korrast kuus üldiselt piisab. Kord nädalas on ka päris hea tempo. Kui soovite jagada rohkem, arutame selle läbi.

Kas ma pean olema kogenud Instagrami kasutaja?

Varasem Instagrami kogemus on kasulik, kuid mitte hädavajalik. Postitamine on tehniliselt lihtne. Pigem on pildistamiseks ja videote tegemiseks vaja head silma.

Kuidas alustada?

Andke oma huvist märku rahvusvahelise kommunikatsiooni peaspetsialistile Inga Külmojale: inga.kulmoja [at] ut.ee, 5648 3447.

Jaga artiklit