Teated

Teated

Septembris TÜ aulas: 22. septembril kell 14.15 juudi teaduse õppetooli avamise 80. aastapäevale pühendatud aktus.

TÜ pensionäride ühingus Vitae: 16. septembril kell 13 lauluring; 18. septembril humanitaarklubi; 22. septembril põltsamaalaste klubi. Ülejäänud klubid alustavad oktoobris.

Õpetatud Eesti Seltsi ettekandekoosolekud: 17. septembril esineb Dorothee M. Goeze ettekandega «Baltisaksa perekonna tähtsus, identiteet ja kontinuiteet 20. sajandil. Märkused ja kommentaarid ühest arhiivist». 24. septembril erineb Boris Veizenen ettekandega «Oma kujutamine XIX ja XX sajandi reisikirjades». ÕES koosolekud toimuvad Lossi 3-427 algusega kell 16.15. Täpsem info www.ut.ee/OES.

8. septembril kell 12.15 peab Merle Karusoo loengu teemal «Sünniaasta». Merle Karusoo loengukursus «Kaevudes. Elude lood kaasakirjutamiseks» (FLKU.00.178) kutsub osalejaid reflekteerima selle üle, kuidas inimelu olulised etapid eri aegadel ja põlvkondade poolt läbi elatakse. Järgmine loeng toimub 22. septembril ja teemaks on «Hõimlased». Loengute toimumiskohaks on Ülikooli 16-214.

8.–12. septembril leiab aset Rebasenädal, mille jooksul saad tutvuda tudengilinna ja tudengitega, leida õpingute ajaks ägeda organisatsiooni ning loomulikult veeta lõbusalt aega! Lisainformatsioon ja kava http://rebasenadal.eu.

Alates 4. septembrist ootab Tartu akadeemiline meeskoor oma ridadesse uusi vahvaid ja kohusetundlikke tudengeid, kes peavad viisi ning ei pelga pühenduda harjutamisele. Ennast saab proovile panna septembrikuu jooksul esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 18.15 Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi õppehoones aadressil Salme 1a. Vaata ka tam.eu või leia meid Facebookist. Lisainfo tam [at] tam.eu.

9., 11. ja 25. septembril kell 18 ootab Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor uusi lauljaid katsetele ülikooli peahoonesse ruumi 232. Selleks valmista ette üks laul vabal valikul. Täpsem info telefonil 52 71 105 (dirigent Triin Koch) või 56 489 831 (koorivanem Lagle). Vaata ka www.naiskoor.ee ja leia naiskoor Facebookist!

10., 17. ja 24. septembril kell 20 ootab Tartu üliõpilassegakoor oma ridadesse uusi lauljaid, kellega juubeliaastale vastu astuda. Kui soovid meiega ühineda, ootame Sind koorikatsetel Karlova koolis. Pane valmis üks laul ja hea tuju. Kohtumiseni septembris!

10. ja 24. septembril kell 16.30–18 saab ülikooli peahoones ette laulda Tartu ülikooli kammerkoori koorikatsetel. Ootame uusi lauljaid kõikidesse häälerühmadesse! Täpne ruum teatatakse peahoones, koori kodulehel ja Tartu Postimehes. Palume ette valmistada üks laul vabal valikul. Täpsem teave www.ut.ee/TYKK ja www.facebook.com/tukammerkoor.

11. septembril kell 18 ülikooli peahoone (Ülikooli 18) auditooriumis 027 ja 26. septembril kell 18 Tartu üliõpilasmajas (Kalevi 24) toimuvad Tartu üliõpilasteatri vastuvõtukatsed. Ette valmistada üks proosapala ja luuletus või laul. Selga panna vaba liikumist võimaldav riietus.

15. septembril kell 18 ootab Tartu üliõpilasmaja saalis (Kalevi 24) uusi liikmeid Tartu ülikooli rahvakunsti ansambel. Selga pane treeningriided, jalga pastlad või sussid ja kaasa võta hea tuju. Registreerida saab TÜ rahvakunsti Facebooki leheküljel.

Sihtasutus Eesti teadusagentuur ja haridus- ja teadusministeerium kuulutavad välja üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi. Konkursile on oodatud osalema kõik Eestis õppivad üliõpilased (sh välismaalased, kes on oma konkursitöö teinud Eesti ülikoolis õppides) ja välisriigis õppivad eesti kodakondsust omavad tudengid. Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoobril 2014. Preemiad antakse eraldi välja kõigis valdkondades ja kategooriates. Konkursi preemiafond on 61 980 eurot. Lisainfo aadressil www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/uliopilaste-teadustoode-konkurss/ või Reet Rannik 7 300 332, 5347 2959 reet.rannik [at] etag.ee.

16. septembril kell 18 võtab ESN (Erasmus Student Network) Tartu aadressil Lossi 36-104 vastu uusi liikmeid. ESN tegeleb välistudengitele erinevate kultuuriliste ürituste, sportlike tegevuste, väljasõitude ja palju muu põneva korraldamisega. Tegevuste organiseerijateks on vabatahtlikud Tartu tudengid. ESN-i liikmena on võimalus sobitada tutvusi rahvusvaheliste üliõpilastega, saada hea kogemus ürituste korraldamisel, palju muid teadmisi ja oskusi ning loomulikult olla osa meie toredast ja kokkuhoidvast tiimist. Lisainfo esn.ee/tartu/, e-mail info [at] esn.ee. Kontor on avatud igal teisipäeval kell 19–20 Raatuse 22 I korrusel.

18. septembril kell 18 toimub Kõrgema Sõjakooli kadetikasiinos naiskodukaitse Tartu ringkonna külalisõhtu. Kogunemine Riia 12 Tartu maleva värava juures alates 17.40.

18.–19. septembril toimub ettevõtlusõppe ja -pedagoogika alane rahvusvaheline konverents «Ettevõtlus ja innovatsioon regionaalarengu veduritena». Lisainformatsioon sisu.ut.ee/eik/conference-entrepreneurship-and-innovation-key-drivers-regional-development-eird-ii

26. septembril kell 12.15 esineb Tartu ülikooli aulas maailma juhtivamaid ning mõjukamaid autoriõiguse eksperte, Columbia ülikooli professor Jane C. Ginsburg. Oma ettekandes «Erandlik autoriõigus: autoriõiguse erandite ülesanne loovuse edendamisel» otsib professor vastust küsimustele, kas autoriõigus soodustab või edendab loomingulisust ning kas tänapäeval on autoriõigust üldse vaja.

Jaga artiklit

Märksõnad

teated