Festivali kavaga saab täpsemalt tutvust teha 17. aprillil toimuval pannkoogihommikul.
FOTO: Rainer Oras

Kevadfestival toob tagasi tudengibändide konkursi

Pärast loengut

Aprilli lõpus toimuv Tartu Tudengipäevade kevadfestival toob iga-aastaste lemmikute kõrvale tagasi „Tudengibändi“ – viimati said üliõpilased laulmises mõõtu võtta 2019. aastal „Tudengilaulu“ võistlusel.

Kuna kesklinnas käib Emajõe kaldapromenaadi rekonstrueerimine, on mitu jõeäärset ja -pealset ettevõtmist asukohta vahetanud. Näiteks nihutati vesitakistusraja läbimist nõudev „Wipe Out“ ja piraadiralli Vabaduse silla ja Delta õppehoone juurde, volbriöö kontsert toimub aga Vabaduse puiesteel.

Tartu Tudengipäevade meediajuht Ines Pütsepp ütles, et uute asukohtade valikul said otsustavaks nii pealtvaatajate mugavus kui ka võimaluste mitmekülgsus. „Me näeme uusi asukohti kui võimalust katsetada meie üritusi eri vormides ja seeläbi neid arendada. Näiteks on volbripidustuste tulega seotud elemendid varasematel aastatel paiknenud Emajõel, aga sel aastal oleme vaatemängu eri osad toonud otse rahva sekka Vabaduse puiesteele,“ rääkis Pütsepp.

Kuigi festivali üritused on mõeldud eelkõige üliõpilastele, on korraldajate laiem eesmärk hoida alles tudengilikku nooruse hõngu, mida enamik tartlastest kunagi on tundnud. Nii linna elanikele kui ka külalistele soovitakse näidata Tartut kui tudengilinna, kus igal pool toimub midagi huvitavat ja on palju võimalusi vaimu välja puhata.

Enamik üritusi on kakskeelsed, et neist saaks osa võtta ka välistudengid ja -külalised. Üks vähestest eranditest on Püssirohukeldris toimuv legendaarne mälumäng „Mälukas“, mis nõuab eesti keele ja kultuuri tundmist.

„Üldiselt oleme aga kogenud, et keeleoskus pole kunagi takistuseks – ikka saab öötantsupeol tantsud tantsitud ja öölaulupeol pidutsetud. Ennekõike ootame selleaastaselt festivalilt aktiivset osavõttu. Loodame, et nii vanad kui ka noored leiavad tee meie üritustele – kas siis osaleja või kaasaelajana – ja saavad kogeda tudengipäevade vaimu,“ ütles Pütsepp.

Tartu Tudengipäevade kevadfestival kestab 22.–30. aprillini ja üritusi on üle terve ülikoolilinna. Festivali kavaga saab täpsemalt tutvust teha 17. aprillil toimuval pannkoogihommikul, sama päeva õhtul toimub juba ka „Kondikütte“ rattaekskursioon. 


Tartu Tudengipäevade parimad palad 2023

Esmaspäev, 17. aprill

kell 8 pannkoogihommik Raekoja platsil

kell 19.30 rattaekskursioon „Kondiküte“ algusega Raekoja platsilt

Laupäev, 22. aprill

kell 20 öölaulupeo rongkäik algusega Raekoja platsilt

kell 21 öölaulupidu Tartu Lumepargis

Pühapäev, 23. aprill

kell 14 Piraadiralli Delta keskuse ees Emajõel

kell 16 „Last Man Standing“ Emajõe ääres

Esmaspäev, 24. aprill

kell 18 „Mälukas“ Püssirohukeldris

Teisipäev, 25. aprill

kell 19 „Operatsioon Lurich“ spordimuuseumis (Rüütli 15)

kell 22 öötantsupidu Aparaadi tehase hoovis

Kolmapäev, 26. aprill

kell 23 Silent Disco Võru 52

Neljapäev, 27. aprill

kell 18 „Sahtlist välja“ Tartu tähetornis

kell 22 mudamaadlus Küüni tänaval

Reede, 28. aprill

kell 22 vahupidu Ahhaa keskuse parklas

Laupäev, 29. aprill

kell 13 õllejooga Pirogovi platsil

kell 15 „Wipe Out“ Delta keskuse ees Emajõel

kell 20 „Tudengibänd“ Genialistide Klubis

Pühapäev, 30. aprill

kell 12 kastironimine Küüni tänaval Kaubamaja juures

kell 23 volber Vabaduse puiesteel

Vaata kogu kava: www.studentdays.ee

Merilyn Merisalu

UT tegevtoimetaja

Jaga artiklit