Teated

Teated

OKTOOBRIS TÜ AULAS: 3. oktoobril kell 11 õigusteaduskonna vilistlaste kokkutulek, 8. oktoobril kell 16.15 prof Raimundas Matulevičiuse inauguratsiooniloeng, 9. oktoobril kell 14 Tartu linna ja maakonna haridustöötajate pidulik tänuüritus, 11. oktoobril kell 9 konverents «Seksuaalsus ja religioon – ühisosa otsides», kell 19 Iraani kurdi ja sufi muusika kontsert, 12. oktoobril kell 19 Hindustani klassikalise muusika kontsert, 17. oktoobril kell 16.15 prof Osamu Shimmi inauguratsiooniloeng, 25. oktoobril kell 19 kontsert «Ilu ja valu», 29. oktoobril kell 19 AFEKT Solistide kontsert.

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 7. oktoobril kell 12 käsitööring, 15. oktoobril kell 13 laulmine, 17. oktoobril kell 11 kirjandusklubi, 24. oktoobril keemikute klubi, 28. oktoobril põltsamaalaste klubi.

ÕPETATUD EESTI SELTSIS: 9. oktoobril kell 16.15 toimub Jakobi 2–230 ettekandekoosolek. Tõnu Viik peab ettekande «Julius Kalkun (Kaljuvee), Ivan Reinwald ja Kaali järve mõistatus». Lisateave: oes.ut.ee.

4.oktoobrist 31. jaanuarini toimub õigusteemaline Vikipeedia ARTIKLIKONKURSS «Eestikeelne õigusteaduskond 100». Konkursi eesmärk on esile tõsta eestikeelseid notarite tegevusega seotud artikleid. Konkursil saavad osaleda TÜ õigusteaduskonna üliõpilased ja õppejõud ning Notarite Koja liikmed.

4. oktoobril kella 13–17 toimub TÜ Pärnu kolledžis SEMINAR «Arendustegevuste planeerimine ning rahastamise võimalused».

7. oktoobril kell 19.15 toimub korporatsioonis Sakala esimene ühiskonna- ja poliitikateemaline VESTLUSÕHTU sarjast «Ülikool teerajajana». Vestlema on kutsutud ülikooli tuntud vilistlased, kes tegutsevad eelkõige avalikus sektoris. Kuidas jõuda koolipingist valitsusse või rääkida kaasa Eesti elu kujundamises? Millist mõju avaldavad õppurile ülikool, kaasüliõpilased ja akadeemilised organisatsioonid? Lisaks otsitakse vastust küsimusele, milline on olnud rahvusülikooli tähendus kõnelejate elus ja millist kohta täidab ülikool tänapäeva Eestis. Vestlusõhtud toimuvad iga kolme nädala tagant esmaspäeviti algusega kell 19.15. Vestlusõhtud on tasuta.

8. oktoobril kell 13 toimub Lossi 36–103 isikuandmete kaitse teemaline KOOLITUS, kus ülikooli andmekaitse peaspetsialist Terje Mäesalu annab ülevaate õigustest ja kohustustest isikuandmete töötlemisel ülikoolis. 

9. oktoobril kell 10.30 toimub Nooruse 1–121 FARMAATSIAKONVERENTS «Professor Johannes Tammeorg 100», mis on pühendatud endise farmakognoosiaõppejõu, farmaatsia kateedri juhataja ja ülikooli teadusprorektori professor Johannes Tammeoru (1919–1986) sajandale sünniaastapäevale. Konverentsil keskendutakse peale professor Tammeoru ja farmakognoosia ka teistele kitsamatele farmaatsia erialadele. Erialade vastutavad õppejõud peavad ettekandeid, proviisoriõppe tudengid tutvustavad olevikku oma uurimistööde kaudu ja eriala visionäärid vaatavad tulevikku. Konverents on osalejatele tasuta.

11. oktoobril kell 19 on kõik helged pead oodatud Eesti Üliõpilaste Seltsi konvendihoones toimuvale võistkondlikule MÄLUMÄNGULE «Rahvusülikool 100». Mängu käigus kooruvad vastustest välja põnevad faktid ja infokillud ülikooli värvikast ajaloost. Mängima on oodatud nii Tartu Ülikooli üliõpilased ja õppejõud kui ka kõik linna parimad mälumängurid. Auhinnad on välja pannud Tartu Ülikool. Mälumängu on koostanud Eesti Üliõpilaste Seltsi mälumänguvõistkond. Mänguks saab registreeruda kohapeal ja võistkonnas võib olla kuni kuus liiget.

15. oktoobril kell 18.15 kutsub Tartu tähetorn ASTRONOOMIALOENGULE. Tänavu suvel möödus 50 aastat esimese inimese astumisest Kuule. Teaduskeskuse Ahhaa peaplanetarist-teadustoimetaja Üllar Kivila räägib, kuidas selleni jõuti, mis olid eesmärgid, mille ajel see üüratu programm üldse ette võeti ning kas ja kuidas see on mõjutanud praegust kosmoselennundust. Tartu tähetornis toimuvad astronoomialoengud septembrist maini iga kuu esimesel, kolmandal ja viiendal teisipäeval ning neid korraldab Tartu tähetorni astronoomiaring.

16. oktoobril kell 16.15 peab vabade kunstide professor Kärt Summatavet Ülikooli 16–212 AVALIKU LOENGU «Esivanemate haual – kahekõne kuu ja päikese rahvaga, kes vikerkaare taevast maha toob ja enda ümber ehteks mässib …». Rahvusülikooli juubelile pühendatud loengusari kutsub kasutama sidusat loomingulist mõtlemist, mis ühendab uuendusliku traditsioonilisega, teaduse pärimusega, loometöö ettevõtlikkusega.

16. oktoobril kell 19 esietendub Ugala teatri väikeses saalis TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 13. LENNU ÜLIÕPILASTE LAVASTUS «Kuidas minust sai HAPKOMAH». Lavastus põhineb sama pealkirja kandval raamatul, milles sisalduvad lood narkosõltuvusest. Autor räägib brutaalse detailitäpsusega sellisest Eestist, mida keegi meist ei taha tunda, kuid mis ometi varitseb meie kõigi läheduses. Mängivad Rainer Elhi, Mihkel Kuusk, Ruuben-Joosua Palu, Miika Pihlak, Karmel Naudre, Maria Paiste ja Marion Tammet. Lavastaja on Vallo Kirs. Etendused toimuvad ka 17., 18., 29. ja 31. oktoobril kell 19. Sügisel ja kevadel on etendusi võimalik näha veel Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Rakveres, Kuressaares, Võrus, Paides ja Haapsalus.

18. oktoobril kell 15 esitletakse TÜ muuseumis RAAMATUT «Akadeemiline vabariik. Tartu Ülikooli lühiajalugu». Lühikeses populaarteaduslikus raamatus antakse ülevaade ülikooli loost ja tudengielust eri aegadel. Humoorikate vahepalade ja lõbusate edetabelitega pikitud teosest saab pildi sellest, mida 17. sajandi üliõpilane sõi ja mida 19. sajandi üliõpilane seljas kandis, millised olid 20. sajandi üliõpilase lemmikajaveetmiskohad ning kui kõrgeid tähelende on TÜ vilistlased teinud teadusmaailmas. Kõik see aitab ühel 21. sajandi üliõpilasel õppida tundma väärika ülikooli mitmekülgset ajalugu. Raamatu koostaja ja projektijuht on ülikooli muuseumi kuraator Janet Laidla. Raamat ilmub eesti ja inglise keeles. Väljaandja Tartu Ülikooli muuseum.

21. oktoobril kell 16 esitletakse TÜ genoomika instituudis RAAMATUT «Rektor Jüri Kärner». Professor Jüri Kärner (1940–2010) oli Tartu Ülikooli rektor aastatel 1988–1993. Raamatu autor on Ken Kalling. Raamatu esitlusega koos avatakse ka rektor Kärneri elektronmikroskoopia fotode näitus. Professor Kärner oli elektronmikroskoopia suuna tugev arendaja Eestis. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeliaasta kohta on veebilehel 100.ut.ee.

24. oktoobril kell 10 toimub ülikooli raamatukogus KOOLITUS «Amazoni ja eBay võimalused tootjale ja ettevõtjale ehk minimaalse riskiga maksimaalne tulemus!». Osalemistasu on 75 €, üliõpilastele poole soodsam.

29. ja 30. oktoobril toimub Tartus U4 VÕRGUSTIKU AASTAKONVERENTS. U4 võrgustik ühendab Genti, Göttingeni, Gröningeni ja Uppsala ülikoole. Eelmisel aastal kutsuti võrgustiku partneriks ka Tartu Ülikool. Võrgustiku liikmed valmistavad koos ette «Euroopa ülikooli» projektitaotlust, et kasutada paremini ära Euroopa Liidu programmi «Erasmus+». Aastakonverentsil hinnatakse projektiga seotud edusamme, vaadatakse üle võrgustiku möödunud aasta saavutused ja statistika ning arutatakse liikmesülikoolide strateegiaid ja võrgustiku tulevikku. Lisateave: u4tartu.ut.ee/annual-conference.

Jaga artiklit