UT peatoimetaja Merilyn Merisalu
FOTO: Lauri Kulpsoo

Tegusa aasta järel tuleb endale lubada puhkust

Toimetaja

Koos maikuuga jäi selja taha mitu suurüritust, mille korraldamises lõid kaasa kümned ja mõnel juhul isegi sajad tublid ülikoolipere liikmed.

Oli põnevaid konverentse, kuhu tulid Eesti asjatundjate kõrval väliskülalised Hiinast, Indiast, Rootsist, Saksamaalt, Uus-Meremaalt ja mujalt. Suur vilistlaste kokkutulek meelitas Tartusse tuhandeid endisi ja praegusi TÜ üliõpilasi ja töötajaid.

Dekanaatide, eriti aga õppekorraldusspetsialistide jaoks aga kiire aeg alles algab: enne lõpuaktusi on vaja kokku arvestada viimase kursuse üliõpilaste kogutud ainepunktid, kontrollida nende õppekava täitmist, vajaduse korral tõsta mõni vabaaine valikainete loetellu või valikaine vabaaineks, koguda eksternidelt viimased õppetasud ja teha palju muud, et õppeaasta lõpp kulgeks ladusalt.

Tean endagi kursuselt paljusid, kelle lõpudiplomi kuupäev ja lausa olemasolu sõltus armsast Katrin Lendokist. Just tema ja teised paljud tublid õppekorraldusspetsialistid on need, keda suur osa vilistlasi meenutab hea sõnaga. Neid käiakse ülikoolilinna sattudes vaatamas ja tihti võetakse kaasa lillekimp või muu väike kingitus, et avaldada oma tänu.

On imetlust väärt, kui palju vaeva on mõni inimene valmis nägema selleks, et teha teiste elu lihtsamaks ja rõõmsamaks. Õppekorraldusspetsialistid, kelle jaoks see pole pelgalt palgatöö, vaid missioon, on igale ülikoolile tõeline õnnistus. Loomulikult tuleb vääriliselt hinnata kõiki töötajaid, kes näevad oma tegemistes palgasummast rohkemat.

Peatselt saabuv jaanipäev märgib suure osa ülikoolipere jaoks kauaoodatud puhkuse algust. Pärast sündmusterohket õppeaastat ja kibekiiret semestri lõppu oleme kõik ära teeninud suvepuhkuse, mis oleks tõeline puhkus. Leppigem kokku, et igaüks võtab iseenda jaoks rohkem aega kui tavaliselt.

Tee seda, mis laeb just sinu patareisid kõige paremini. Mine merele või mägedesse, sõida välismaale põnevaid kogemusi otsima või mine maakoju rahulikult toimetama. Käi festivalidel või loe vaikuses raamatut. Vaata uuesti üle kõik lemmiksarja osad või lase kellelgi soovitada endale häid filme, mida sa kunagi varem näinud pole. Veeda aega pere ja sõpradega. Käi üksi metsas jalutamas. Puhka!

Merilyn Merisalu

UT peatoimetaja 2013–2016 ja 2018–2020

Jaga artiklit