Tudeng küsib

Tudeng küsib

Millega peaksin arvestama, kui soovin jätkata õpinguid magistriõppes?

2019. aastal võetakse üliõpilasi Tartu Ülikooli vastu 70 magistriõppekava alusel. 20. juunist 4. juulini on oodatud kandideerima nii selle aasta lõpetajad, vilistlased kui ka teiste ülikoolide lõpetajad, kes soovivad õppida eestikeelsete õppekavade järgi. Selleks tuleb kasutada sisseastumise infosüsteemi SAIS.

Inglis­keelsete õppekavade ja eestikeelse õppe­kava «Infotehnoloogia mitteinformaatikutele» puhul on vastuvõtt 2019/2020. õppeaastaks lõppenud. Nende õppekavade järgi õppimiseks sai kandideerimisavaldusi esitada 15. märtsini. 

Suvel saab TÜ-sse astuda 43 eestikeelse õppekava alusel. Neist pooltel toimub õppe­töö päevaõppes, pooltel sessioonõppes ja üksikutel õppekavadel mõlemas õppevormis. Kõige parema ülevaate õppetöö korraldusest saab õppeinfo­süsteemis õppekava tunniplaani uurides.

Osa magistriõppekavade jaoks peab kandidaat olema läbinud kuni 60 EAP ulatuses erialaseid õppeaineid. Eeldusainete läbimist hinnatakse kandideerimisprotsessi käigus kandideerimis­avalduse ja lisadokumentide alusel, kuid soovi korral võib mitteerialase bakalaureusekraadi lõpetanuna taotleda eeldusainete hindamist enne kandideerimisperioodi. Juhul kui magistriõppekaval ei ole kehtestatud eeldusainete nõuet, kontrollitakse kandidaadi sobivust sisseastumiseksami käigus.

Need, kes ei saa sel aastal õpinguid järgmises õppeastmes jätkata või ei soovi õppida täiskoormusega, võivad läbida huvipakkuvaid aineid ja täienduskoolituskursusi avatud õppes.

Arvestada tuleb ka sellega, et vahetult pärast ühe bakalaureusekraadi omandamist on teine sama õppeastme kõrgharidus tasuline.

Lisateavet leiab veebilehelt www.ut.ee/sisse­astumine. Kõigi sisseastumist puudutavate küsimustega võib alati pöörduda vastuvõtu­talitusse: sisseastumine [at] ut.ee, 737 5625.

Tuuli Kaldma

vastuvõtutalituse juhataja

 

Jaga artiklit