Eno Tõnisson 50

Juubel

7. veebruaril tähistab informaatika didaktika dotsent Eno Tõnisson 50. sünnipäeva. Alates 2001. aastast TÜ arvutiteaduse instituudis töötanud Enot peavad paljud oma lemmikuks, teda nimetatakse teenitult staarõppejõuks.

Eno Tõnisson on suure osa oma elust pühendanud õpetamisele ja tema õpetamisoskused on kuldaväärt. Ta on korduvalt valitud parimaks õppejõuks nii oma koduinstituudis, teaduskonnas kui ka valdkonnas. Suurepäraste töösaavutuste eest pälvis ta 2016. aastal Tartu Ülikooli aumärgi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi aasta õppejõu tiitli.

Enot tuntakse väga hästi väljaspool alma mater’it, sest 2016. aastal hakkas ta koos kolleegidega korraldama programmeerimise e-kursusi, mis kujunesid ülipopulaarseks. 2016. aastal pälvis tema «Programmeerimisest maalähedaselt» aasta e-kursuse auhinna ja praeguseks on neil avatud kursustel osalenud üle 1% Eesti elanikest.

Arvutiteaduse instituudi kolleegid ja tudengid kirjeldavad Enot alati ülivõrdes. Ta on juhendanud üle saja tudengi ning üliõpilased on ta valinud oma lemmikuks ja kõige humoorikamaks õppejõuks.

Eno teeb kolleegide elu alati lõbusaks, sest tema kõlav hääl ja nakatavad naeruhood kõmisevad kaugele üle koridoride. Eno ise on öelnud, et kui ta veel koolis õpetas, paluti tal vaiksema häälega rääkida, sest kaks klassi eemal käis parajasti kontrolltöö.

Hoolimata oma tohutust töövõimest ja paljudest ettevõtmistest armastab juubilar ise jääda tagasihoidlikuks: tema lemmikfraas on «tegutsegem tasapisi edasi». Ta on järjekindel inimene, kes sõidab jalgrattaga ka talvel ja mängib igal kolmapäeval mälumängu.

Soovime juubilarile kõvasti nalja, naeru, lusti ja jaksu paljudeks aastateks.

Kolleegid arvutiteaduse instituudist

Jaga artiklit