Millised on minu võimalused vahetusüliõpilasena välismaal õppida?

Tudeng küsib

Praegu ongi algamas aeg, mil saab aktiivselt kandideerida järgmiseks õppeaastaks välis­õpingutele. Pakkumisi on palju ning nende seast erialaselt ja isiklikult meelepäraseima leidmiseks tuleb ettevalmistustega alustada aegsasti.

Enne kui asud tutvuma üliõpilasvahetuse programmide tingimustega, mõtle läbi oma eesmärgid ning ajalised ja rahalised võimalused. See on vajalik eelkõige selleks, et pakkumiste üksikasjadesse süvenedes ja programmijuhiga nõu pidades oleksid ise oma soovides juba veendunud.

Rahvusvahelise õpirände keskus vahendab Euroopa kõrgkoolides õppimise võimalusi programmi «Erasmus+» raames. Üliõpilasvahetus partnerülikoolidega toimub ka Aasias, Austraalias ja USA-s.

Järjest enam üliõpilasi läheb välismaale praktikale. See on hea võimalus tutvuda välisriigis oma eriala asutuste ja ettevõtete töökorraldusega ning kasutada teadmisi töökeskkonnas. Õpirände keskus üliõpilastele praktikakohti ei otsi, küll aga edastab saabunud pakkumised üliõpilastele iganädalases infokirjas.

Sobiva praktikakoha leidmisel saavad aidata kas programmijuht või õppekavajärgse praktika juhendaja. Välispraktika rahastamiseks on hea võimalus «Erasmus+» välispraktika stipendium, mida soovitame taotleda vähemalt kaks-kolm kuud enne praktikaperioodi algust.

Et saada täpne ülevaade välismaal õppimise võimalustest, jälgi pakkumisi ülikooli õpirände kalendris ut.ee/kaimasolevad-konkursid ja loe üliõpilaste infokirja, mis jõuab sinu e-postkasti igal esmaspäeval. Samuti tee endale selgeks, kas pakkumisega kaasnevad stipendiumid või saab rahastust taotleda eraldi.

Kõik soovijad leiavad võimaluse välismaal kogemusi omandada. Kandideeri julgesti!

Ülle Tensing

õppeosakonna rahvusvahelise õpirände keskuse juhataja

 

Jaga artiklit