Juri Lotmani stipendium

Stipendiumid

MTÜ Juri Lotmani fond kuulutab välja stipendiumikonkursi Tartu ülikooli magistrantidele ja doktorantidele, kes oma uurimistöös jätkavad Lotmani ja tema koolkonna tavasid filoloogias ja semiootikas. 2018. aastal antakse välja kaks stipendiumit à 600 eurot, vastavalt vene filoloogia ning semiootika ja kultuuriteooria eriala magistrandile või doktorandile.

Stipendiaatide nimed tehakse teatavaks Juri Lotmani sünnipäeval 28. veebruaril 2018. Stipendiumi taotlemiseks võib esitada algupäraseid trükis ilmunud või trükki antud  uurimistöid: teaduslikke artikleid või artikliseeriaid, kaitstud bakalaureuse- või magistritöid ja ainuüksi stipendiumikonkursi jaoks kirjutatud töid, mis on valminud viimase kahe aasta jooksul esitamise kuupäevast arvates. Konkursitööde temaatika ei ole piiratud.

Esitatud tööd võivad olla eesti, vene või inglise keeles ning peavad olema varustatud teiskeelse resümeega.

Konkursitööd palume esitada ühes eksemplaris paberkandjal ja elektrooniliselt 15. jaanuariks 2018  TÜ vene kirjanduse õppetooli aadressil Lossi 3-225 (filoloogiaalased tööd) ja semiootika osakonda Jakobi 2-317 (semiootikaalased tööd).

Stipendiumi taotlejal tuleb peale konkursitöö esitada: akadeemiline CV, teadusliku juhendaja soovitus, akadeemiline õiend jooksvate õppetulemuste kohta (esimese aasta magistrantidel ja doktorantidel vastavalt bakalaureuse- või magistridiplomi akadeemilise õiendi koopia).

Lisateave: Milvi Kaber, maailma keelte ja kultuuride kolledž, tel 737 5228, e-post milvi.kaber [at] ut.ee; Ulvi Urm, filosoofia ja semiootika instituut, tel 737 5933, e-post ulvi.urm [at] ut.ee.  

Jaga artiklit