Marlon Dumas

Juubel

Tarkvaratehnika professor Marlon Dumas kuulub ühe protsendi maailma enim tsiteeritud teadlaste hulka ning tema CV on aukartust äratav. Eelmisel aastal valiti ta ka Tartu ülikooli realia et naturalia valdkonnas matemaatika-informaatikateaduskonna üheks kolmest parimast õppejõust ning samuti tunnustati teda ühena aasta parimatest programmijuhtidest.

Marlon on oma valikutes silma paistnud meelekindluse ja julgusega, lahkudes kodumaalt Honduraselt Prantsusmaale, kus ta sai bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadid ning paistis silma oma erakordsete tulemuste poolest. Sarnane tähelend saatis teda Austraalias järeldoktorantuuris.

Selle kõige juures on professor Dumas säilitanud terava huumorimeele ning teab mängleva kergusega vastuseid kõikmõeldavatele küsimustele – või siis improviseerib osavalt. Tema kabineti uks on alati kõigile avatud – seda sõna otseses mõttes – ning ta oli esimene, kes avatud ukse poliitika arvutiteaduse instituudis sisse seadis. Tema poole võib tööalaselt pöörduda igasuguse küsimusega, millele ta leiab alati täiusliku lahenduse. Võrdse avatuse ja viisakusega suhtub ta nii töökaaslastesse kui ka tudengitesse.

Õppejõuna on Marlon ka üliõpilaste seas menukas. Tudengitega suheldes on põhiline neid tagant utsitada ning tööle innustada – Marloni puhul on see tõhusus ja tulemuslikkus muljetavaldav.

Palju õnne 22. augustil saabuva juubeli puhul!

Kolleegid arvutiteaduse instituudist

Jaga artiklit