Teated

Teated

Õpetatud Eesti Seltsi ettekandekoosolek: 17. juunil toimub koosolek ERM-i näitusemajas (Kuperjanovi 9) kell 16.15. Esineb Kärt Summatavet loenguga «Traditsioon? Inspiratsioon! Allikad arhailise kultuuri süvakihtides». Täpsem teave: www.erm.ee/et/kylasta/Naitusemaja/Naitused/498.

2.–30. juunil on kõigil huvilistel võimalus TÜ raamatukogu kolmandal korrusel külastada emeriitprofessor Eero Loone 80. sünnipäevale pühendatud näitust «Eero Loone 80». Eero Loone on lõpetanud Moskva riikliku Lomonossovi-nimelise ülikooli, kus ta sai 1984. aastal filosoofiadoktorikraadi. 1963.–2000. aastatel töötas professor Tartu ülikoolis nii filosoofia õppejõu kui ka kateedri juhatajana. Näitus annab ülevaate Loone eluloost, tööst õppejõuna ning poliitilise filosoofia teadlasena.

12. juunil kell 10 peab loengu Saksa südamekeskuse direktor professor Heribert Schunkert. Professor Schunkerti peamine uurimisvaldkond on molekulaarbioloogia ja südame-veresoonkonna haiguste geneetika, mille eesmärk on tuvastada müokardi infarkti geneetilist tausta. Professor on pälvinud mitmeid auhindu, ta kuulub Regensburgi ülikooli kliinikumi nõukogusse ja on rohkem kui 420 teaduspublikatsiooni autor. Loeng toimub Omicumi (Riia 23b) suures saalis.

12. juunil kell 10.15 toimub Riia 23-217 geneetika dotsendiks kandideeriva Riho Terase venia legendi loengu teemal «Bakterite biofilm».

15.–18. juunil toimub TÜ peahoones XIII Põhjamaade religioonipedagoogika konverents. Konverentsil arutavad Põhjamaade religioonipedagoogika teadlased, doktorandid ja praktikud piiride muutumist ja kokkupuuteid ilmaliku ja usulise, mineviku ja oleviku vahel, samuti uuringu ja praktika ning erinevate õppeainete ja uuringu koolkondade vahel. Konverentsi töökeel on inglise keel. Lisateave: Olga Schihalejev, tel 520 8026.

Jaga artiklit