September 2013, nr 8
FOTO: Bruno Mölder
Professor Wolfgang Spohn

Juuni lõpus pidas Tartu ülikoolis Gottlob Frege loenguid teoreetilises filosoofias professor Wolfgang Spohn.

Spohn on Konstanzi ülikooli filosoofia ja teadusteooria õppetooli juhataja, tunnustatud teadusfilosoof ja Saksa teaduste akadeemia Leopoldina liige. 2012. aastal ilmus Oxfordi ülikooli kirjastuses tema mahukas raamat uskumuste dünaamikast «The Laws of Belief: Ranking Theory and Its Philosophical Applications», mille eest ta pälvis prestiižika Lakatosi preemia.

Palun võtke kokku oma Tartus peetud Frege loengute teema.

September 2013, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Pekka Janhunen

Sel sügisel Tartu ülikooli külalisprofessorina alustav Soome meteoroloogia instituudi juhtivteadur Pekka Janhunen ütleb, et sattus kosmosetemaatikat uurima täiesti juhuslikult.

«Võib vast isegi öelda, et triivisin kogemata kosmosesse,» muigab elektrilise päikesepurje leiutaja oma teadlasekarjäärile mõeldes. Keskkoolis õppides hakkas Janhuneni huvitama füüsika ning just seda ta ka ülikooli õppima läks. Enda sõnul tegeles mees teoreetilise teadustööga, uurides näiteks virmalisi ja nende tekkepõhjuseid.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Signe Ivask

Akna taga langeb lörtsiseid lumelärtsakaid, jalanõud hakkavad pika jalutuskäigu lõpuks vett läbi laskma. Nooruse tänava tehnoloogiainstituudis istub aga kabinetis oma arvuti taga üks mees, kes naudib seda, mis väljas toimub. Olgu see lumetorm, -tuisk või vesine lörts. Eestlane kiruks halba suusailma, tehnoloogiainstituudi materjalide tehnoloogia külalisprofessor Rudolf Benedikt Kiefer juhib aga pidevalt tähelepanu sellele, kui imelised on loodus, ilm ja inimesed Eestis.

Telli voog RSS - külalisprofessor
Telli voog RSS - külalisprofessor