Veebruar 2022, nr 1
FOTO: kuvatõmmis
Psühhedeelse virtuaalreaalsuskogemuse disainimisel kasutati elemente, mis annavad edasi ebatavalistele teadvusseisunditele iseloomulikke nähtusi, näiteks sügavat ühtsustunnet ümbritsevaga ning aja ja ruumi taju muutusi.
Märksõnad: 

Värsked uuringud näitavad, et psühhedeelikumide tarbimisest kontrollitud tingimustes võib olla abi depressiooni, ärevuse ja sõltuvushäirete ravis. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi teadlased katsetavad, kas virtuaalreaalsus võiks olla sobiv meetod, millega psühhedeelikumide teraapilist mõju ilma kõrvalnähtudeta esile kutsuda.

Kutse katsetele

Ettevõtluse erinumber 2016
FOTO: Argo Ingver
Madis Vasseri sõnul on temagi jaoks virtuaalreaalsusega seotud tulevik üllatus, olenemata sellest, et ta tegeleb selle alaga iga päev.

Tartu ülikooli arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labori üks eestvedaja, Madis Vasser ütles, et virtuaalreaalsusel on palju suurem potentsiaal kui ainult see, mida praegu meelelahutuses ära kasutatakse.

Virtuaalreaalsuse (VR) lahendusi on praegu rakendatud eelkõige meelelahutuse valdkonnas ning Madise sõnul on niisugused lahen­dused seal eriti omaks võetud seetõttu, et arvutimängurid on inimesed, kel on vajalikust juba pool olemas. 

Juuli 2016, nr 7

TÜ uus arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labor pakub arvutiteadlastele ja üliõpilastele tipptasemel riistvara erinevate arvutigraafika ja neuroteadusega seonduvate uurimisprojektide teostamiseks.

Näiteks luuakse laboris tegelikkusest võimalikult erinevaid keskkondi, et uurida, kuidas käitub inimaju tavapärasest erinevas olukorras.

Telli voog RSS - virtuaalreaalsus
Telli voog RSS - virtuaalreaalsus