Aprill 2016, nr 4
Märksõnad: 

Tartu tähetorn tähistab 27. aprillil viie aasta möödumist muuseumiks saamisest. Sel puhul toimuvad kella kolmeni päeval tasuta töötoad, programmid ja palju muud huvitavat.

Tartu tähetorni juhataja Janet Laidla ütles, et tähetorni sünnipäevaprogrammist on oodatud osa võtma nii rühmad kui üksikkülastajad. Juhataja soovitab rühmadel aga töötubadesse ette registreerida, sest ruumid seavad oma piirangud.

Oktoober 2015, nr 9
FOTO: Andres Tennus
Lapsed katsetasid, kas luubi ja peegli abil on võimalik õhupall katki teha - oli küll. Üsna pea pärast täpset laseriga sihtimist kärgataski pall puruks.

Neljapäeva õhtul kell 16 täitub Tartu tähetorni alumine korrus poiste jutuvadina ja nutitelefonist kostva «piu-pinn-pau» moodi häälega. Kui ühel noormehel on nutitelefon taskust välja võetud ja mäng käima pandud, kogunevad teisedki tema ümber, et näha, millega on täpselt tegu.

Detsember 2013, nr 11
FOTO: erakogu
Jaan Einasto koos abikaasa Liiaga 1953. aastal ratastel Tartu observatooriumile uut kohta otsimas.

2. detsembril esitles TÜ audoktor Jaan Einasto ingliskeelset raamatut tumeda aine ja kosmilise võrgu lugudest. Raamatus põimuvad omavahel tänapäevase kosmoloogilise maailmapildi aluseks olevad avastused Eesti ajaloo ja Einasto perekonna looga.

Jaan Einasto on Tartu ülikooliga olnud seotud juba 70 aastat. 13-aastasena isalt jõulukingituseks saadud raamat astronoomilistest vaatlustest viis poisi Tartu tähetorni ning professor Taavet Rootsmäe võttis noore huvilise oma astronoomialoengusse tudengite kõrvale.

Telli voog RSS - tähetorn
Telli voog RSS - tähetorn