Aprill 2019, nr 4
FOTO: Taavi Tuvikene
TÜ astronoomia professor Elmo Tempel peab oma inauguratsiooniloengu «Universum astronoomi pilgu läbi» 17. aprillil kell 16.15 TÜ peahoone aulas.
Märksõnad: 

Ilmselt on iga inimene vaadanud öösel taevasse ja imetlenud meie kodugalaktikat Linnuteed. Silmaga nähtav tähistaevas on aga ainult pisike osa meie galaktikast ning veelgi tühisem osa kogu universumist. Muu hulgas ajendasid just küsimused «Mis jääb meile silmaga nähtamatuks?» ja «Kui kaugele ulatub universum?» ka Elmo Tempelit füüsikat ja astronoomiat õppima.

Detsember 2013, nr 11
FOTO: erakogu
Jaan Einasto koos abikaasa Liiaga 1953. aastal ratastel Tartu observatooriumile uut kohta otsimas.

2. detsembril esitles TÜ audoktor Jaan Einasto ingliskeelset raamatut tumeda aine ja kosmilise võrgu lugudest. Raamatus põimuvad omavahel tänapäevase kosmoloogilise maailmapildi aluseks olevad avastused Eesti ajaloo ja Einasto perekonna looga.

Jaan Einasto on Tartu ülikooliga olnud seotud juba 70 aastat. 13-aastasena isalt jõulukingituseks saadud raamat astronoomilistest vaatlustest viis poisi Tartu tähetorni ning professor Taavet Rootsmäe võttis noore huvilise oma astronoomialoengusse tudengite kõrvale.

Telli voog RSS - astronoomia
Telli voog RSS - astronoomia