Detsember 2017, nr 11
FOTO: Kseniia Vergelis
Märksõnad: 

Mis võiks minusuguse Kaukaasiast pärit noore üliõpilase Tartusse tuua? See on küsimus, millele võivad erinevad inimesed tuhandeid erinevaid vastuseid anda, samas kui minul on lihtne vastus: lõputu õppimisjanu.

Tartu on küll Baltimaade piirkonna kohta väike linn, kuid Eestis siiski suuruselt teine. Riigi teadus- ja kultuurikeskus, Eesti vanima ülikooli, Tartu ülikooli kodu. Aga kas see võiks olla ainuke minu siiatulemise põhjus? Ei.

Detsember 2016, nr 11
FOTO: Andres Tennus

Tartu ülikoolis saab arstiks õppida ka ingliskeelsel õppekaval, mis on mõeldud välistudengitele. Osadel üliõpilastel tekkis aga raskusi, mille on meditsiiniteaduste valdkond tänaseks lahendanud. 

Eestikeelne kõrgharidus muutus 2013. aastal kõigile tasuta kättesaadavaks ja sellega seoses muutus ka meditsiiniõpe. Kui varem said välistudengid siia tudeerima tulles õppida kaks aastat inglise keeles ja pärast seda edasi eesti keeles, siis nüüd saab õppida õppekaval, mis on algusest lõpuni ingliskeelne.

Detsember 2015, nr 11
FOTO: Lauri Kulpsoo
Merilyn Merisalu

Vägivald on minu jaoks alati arusaamatu olnud. Lapsena ei mõistnud ma kunagi, miks on maailmas sõjad või miks peaks keegi üldse teisele kallale minema. Täiskasvanuna tean, et vahel on vaja ennast kaitsta ja vahel ei jää lihtsalt muud üle. Siiani ei mõista ma aga seda, mis toimub nende peas, kes kallaletungi ise alustavad.

Märts 2015, nr 3
FOTO: TÜ arvutiteaduste instituut
Kursusel osalenud välistudengid poseerisid koos peaminister Taavi Rõivase ja juhendaja Marlon Dumas'ga. Bring My Stuffi meeskonnast on pildil Sunday Ayanbade Ayandokun (vasakult teine) ning Madhu Tipirishetty (paremal taga).
Märksõnad: 

Veebruari alguses toimunud tudengite praktilise ettevõtluse kursuse võitsid Tartu ülikooli üliõpilased teenusega Bring My Stuff.

Nädal aega kestnud kursusel «Student Startup Camp 2015» osalesid nii Eesti kõrgkoolide üliõpilased kui ka külalised Riiast. Enam kui 80 osaleja seast valiti ettevõtluskursuse parimaks TÜ välistudengitest koosnev meeskond, kelle välja töötatud teenus lahendab kalli ja aeglase pakisaatmise mure.

Telli voog RSS - välistudengid
Telli voog RSS - välistudengid