Oktoober 2018, nr 9
FOTO: Andres Tennus
Friedrich Kaasik (vasakult) ja Adrien Renaudo julgustavad teadlasi endaga ühendust võtma.

Alates suve lõpust töötavad TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses (EIK) kaks uut asjatundjat, kes tegelevad patentide ja ettevõtluskoostööga ning aitavad nõnda teadlastel keskenduda eelkõige teadustööle.

Bioloogia, meditsiini ja keemia valdkondlikul eksperdil Adrien Hanouar Renaudol ning füüsika, keemia ja materjalitehnoloogia valdkondlikul eksperdil Friedrich Kaasikul olid juba esimesed nädalad väga töised.

EIK-i uued asjatundjad

September 2018, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Üks uuemaid Tartu Ülikooli patente on pildil olev Jaapani Patendiameti väljastatud «Täiustatud korrosioonikindel pinnatöötlus,» mis pandi Delta hoone nurgakivisse.

Korrektne patendi taotlemine on aeganõudev ja kallis tegevus, kuid saadud patent tähendab teadlase tööle suurt tunnustust ja täiendab väärikalt tema CV-d. 

Korrektne asjaajamine annab teadlasele kindlustunde, et patent on vettpidav. Just sellepärast tasub taotlemisel koostööd teha asjatundjatega.

Esmalt tuleb analüüsida, kas leiutisele või ideele on võimalik patent võtta. Tartu Ülikoolis on selles küsimuses hea koostööpartner tehnoloogiasiirde töötaja.

Telli voog RSS - patenteerimine
Telli voog RSS - patenteerimine