Pildistas vana DNA labori tehnik Samuel Griffith. Postitas TÜ genoomika instituudi tuumiklabori spetsialist Anu Solnik.

TÜ teadlased Instagramis 3

Teadus

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma üliõpilaste või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

Kas teadsite, et inimese pärilikkusaine ehk DNA säilib pärast maise teekonna lõppu kõige paremini kaljuluus, sisekõrva ümbruses? Pildil on doktorant Tina Saupe võtmas proovi TÜ genoomika instituudi uhiuues puhaslaboris, mis on kohandatud vana DNA uurimiseks.

Pärast organismi surma algab biomolekulide kiire lagunemine, mistõttu DNA uurimiseks tuleb väärtuslikke säilmeid käsitseda võimalikult säästlikult. Edu korral saame vana DNA põhjal teha järeldusi inimese, tema tervise ja toitumistavade kohta ning uurida laiemalt nii rahvastiku koosseisu kui ka tervisliku seisundi muutusi ajas.

«Teadlaste Instagram annab võimaluse jagada üldsusega Tartu Ülikoolis viljeletava teadustöö põnevaid hetki ning kogeda vahetuid ahhaa-elamusi enda ja kolleegide igapäevatöö telgitagustest. Teadlaste postitused võiksid edasi anda kõike seda huvitavat, mida teadusel meid ümbritseva mõistmiseks pakkuda on. Ühtlasi rõhutavad need, et järelduste tegemine pelgalt emotsioonide põhjal ei ole teaduslikus lähenemisviisis võimalik – kõiki väiteid tuleb kontrollida,» räägib TÜ genoomika instituudi tuumiklabori spetsialist Anu Solnik.

Jälgi Tartu Ülikooli teadlaste tegemisi Instagramis: www.instagram.com/unitartuscience/

Jaga artiklit