Postitas molekulaarse taimebioloogia teadur Liina Jakobson.
Pildistas vihmutamise ja väetamise katsete korraldaja, geenitehnoloogia magistrant Kaspar Koolmeister.

TÜ teadlased Instagramis 2

Teadus

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma üliõpilaste või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

Tehnoloogiainstituudi taimesignaalide laboris kallab vahel kui oavarrest, ka tänavusel põuasel suvel. Pildil on harilik müürlook kunstlikult tekitatud vihma käes. Laboris tehtud katse eesmärk oli määrata, kuidas mõjutab vihmasadu pärast leheväetise UBP-110 pritsimist selle toimimise efektiivsust. TÜ teadlased uurivad koostöös Eesti väikeettevõttega Pro Farm OÜ leheväetiste mõju taimede kasvule. Leheväetised on taimekasvatuses üha populaarsemad, kuna nende kulunorm on väiksem ja neid on lihtsam kasutada.

«Postitasime selle pildi Tartu Ülikooli teadlaste Instagrami kontole, kuna meile endale on see vihmakatse uus ja huvitav ning tundus, et see võiks huvi pakkuda ka laiemale publikule. Lisaks on see hea näide ülikooli ja erasektori koostööst. Teadlaste fotosid on alati põnev vaadata – see kummutab tihtipeale müüte ja on samal ajal ka õpetlik,» räägib molekulaarse taimebioloogia teadur Liina Jakobson.

Jälgi TÜ teadlaste tegemisi Instagramis: www.instagram.com/unitartuscience/.

Jaga artiklit

Märksõnad

instagram, teadlased