Teated

Teated

SEPTEMBRIS TÜ AULAS: 4. septembril kell 10 toimub avaaktus; 6. septembril kell 16.15 toimub andmeteaduse professori Raul Vicente Zafra inauguratsiooniloeng; 21.–22. septembrini toimub Eesti EL nõukogu eesistumise raames Euroopa teadusruumi ja innovatsioonikomitee ning teadusrühma väljasõiduistung; 27. septembril kell 17 toimub konverentsi «Baltic Morphology IX» avasessioon, mida korraldab bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia osakond; 29. septembril kell 12 toimub Tartu linna ja maakonna õpetajate tähtsündmus, mida korraldab Tartu maavalitsus / Tartumaa omavalitsuste liit.

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 4. septembril kell 15 käsitööring, 5. septembril kell11 elulooring, 7. septembril kell12 arstide klubi, 19.septembril kell13 laulmine, 25. septembril kell 15 põltsamaalaste klubi, 5. oktoobril kell11 kirjandusklubi.

Õpetatud Eesti Seltsi ettekandekoosolekud: 20. septembril esineb Maarja Olli ettekandega «Identiteet rooma rauaajal (50–450 pKr) Aakre ja Viimsi tarandkalmete näitel». ÕES-i koosolekud toimuvad Lossi 3-406 algusega kell 16.15.

Eesti naisüliõpilaste selts ootab oma ridadesse uusi liikmeid. Kui tahad Eesti naisüliõpilaste seltsiga lähemalt tutvuda, siis parim viis seda teha on tulla meie külalisõhtutele, kus tutvustatakse lähemalt ENÜS-i põhimõtteid, ajalugu ja tegevust. Külalisõhtutele võib tulla lihtsalt uudistama, aga need pakuvad ka võimaluse seltsi liikmeks kandideerida. ENÜS-i liikmeks võivad astuda kõik akadeemilist kraadi andvas kõrgkoolis õppivad naised. Kõik huvilised on oodatud külalisõhtutele 14. septembril ja 25. septembril kell 19. Seltsi aadress on Riia 13-33.

Tartu ülikooli rahvakunstiansambli vastuvõtukatsed uutele tantsijatele toimuvad 11. septembril kell 18 üliõpilasmajas (Kalevi 24). Ootame rahvatantsuga tegelema nii neidusid kui ka noormehi! Vt täpsemalt rahvatants.ut.ee

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile saab jälle kandideerida. Konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Konkursitööde esitamise lõpptähtaeg on 15. september 2017. Kandideerima on oodatud kõikide tasemete üliõpilased ja värskeid vilistlased! Lisateave: http://www.etag.ee/tegevused/konkursid/uliopilaste-teadustoode-konkurss/. 

Kammerkoor on kohe alustamas 47. hooaega! Selja taha on jäänud teguderohke hooaeg, millest kõige eredamalt on meeles «Südamepeitjate planeedi» etendused Raadi lennuangaaris, Eesti kammerkooride festivali üldvõit ning I koht XV rahvusvaheliselt koorifestivalilt «Tallinn 2017» kammerkooride kategoorias. Laulmise vahepeal vallutasime mägesid, seiklesime metsades ja rabades ning nautisime Tartu valgeid öid. Nüüd on käes uus hooaeg ja nagu ikka, otsime ka sel sügisel uusi lauljaid! Ettelaulmised 6., 13. ja 20. septembril kell 16.30-18.00 Tartu ülikooli peahoones (ruumis 027). Täpsem teave: 5271105 (dirigent Triin Koch), triin.koch [at] mail.com

Üliõpilasseltside liit kutsub kõiki Tartusse konverentsile, kus parimad noorteadlased tutvustavad oma uurimistöid ja ühtlasi selgitatakse välja «Kaarna» konkursi võitjad. Konverents toimub laupäeval, 7. oktoobril kell 11.00 Hugo Treffneri Gümnaasiumis (Munga 12). Tule kohale ja saa muuhulgas teada, kuidas kujunesid Tartu tänavanimed, milline taktika oli meie luureüksustel Vabadussõjas ning kuidas kajastavad Postimees, Õhtuleht ja Delfi meeste tervist. Konverentsi avaettekande teeb Eesti noorte teaduste akadeemia asepresident keemik Heisi Kurig.

Jaga artiklit