Teated

Teated

Oktoobris TÜ aulas: 5. oktoobril kell 9 õigusteaduskonna konverents, 12. oktoobril kell 19 kontsert «Valguse ja varju templi helid», 13. oktoobril kell 18 kontsert «Muusikalised pärlid keskaegsest Euroopast» – esineb Taani-Saksa ansambel Pons Vivi, 17. oktoobril kell 19 Eesti Kontserdi kontsert, esinevad Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lend (tšello) ja Lea Leiten (klaver), 19. oktoobril kell 19 esineb Korea traditsioonilise muusika ansambel Seodo Sori, 20. oktoobril kell 12 korporatsioon Raimla juubeliüritus, kell 18 meeskoor Forestalia 40. aastapäeva kontsert, 25. oktoobril kell 18 kontsert «Academia Gustaviana 380» – Bachi kohvikantaat ja barokiaja muusikapärlid, 30. oktoobril kell 19 valge klaveri kontsert, esineb Sten Lassmann.

TÜ pensionäride ühingus Vitae: 9. ja 11. oktoobril kell 11-15 on Vitae ruumides võimalik registreeruda 17. oktoobril toimuvale Tallinna sõidule, 16. oktoobril kell 11 elulooring ja kell 13 lauluklubi, 17. oktoobril kell 8 sõidame Vanemuise alumisest parklast Tallinna, 18. oktoobril kell 11 humanitaaria klubi, 20. oktoobril kell 11 eksliibrise klubi, 22. oktoobril kell 16 põltsamaalaste klubi, 23. oktoobril kell 13 matemaatikute klubi, 25. oktoobril kell 15 keemikute klubi, 1. novembril kell 12.30 arstide klubi.

Õpetatud Eesti Seltsi koosolekud: 17. oktoobril esineb Kairit Kaur ettekandega «Kes oli Liivimaa luuletajanna preili von Graf?» ja 31. oktoobril Jürgen Beyer ettekandega «Mereröövlite panus Johann Fischeri kirjastustegevusele varauusaegses jututraditsioonis». Kõnekoosolekud toimuvad kell 16.15 aadressil Lossi 3-217. Lisainfo: www.ut.ee/OES.

5. oktoobril tähistab hispaania filoloogia eriala oma 20. aastapäeva konverentsiga Tartu kirjanike majas. Kell 9.30 algaval konverentsil kõnelevad Jüri Talvet, Juan Manuel Leal Funes, Francisco Javier García Hernández, Maarja Sepp, Triin Lõbus, Mari Kruse, Klaarika Kaldjärv, Merilin Kotta ja Ruth Sepp. Välja kuulutatakse ka hispaania vaimu teemalise kirjanduskonkursi parimad. Rohkem infot aadressil www.fl.ut.ee/gr/oppetoolid/hispanistika.

5. oktoobril kell 10.15 peab Liivi 2-317 tarkvaratehnika dotsendi kohale kandideerija Imed Hammouda venia legendi loengu teemal «ArchitecturaI Design Decisions Motivated by Open Source Legality Coneems».

5. oktoobril tähistab sotsiaal- ja haridusteaduskond 20 aasta möödumist TÜ sotsiaalteaduskonna loomisest konverentsiga «Doktorid Eesti ühiskonnale», mille juhtteemaks on doktorihariduse tähtsus ühiskonna jaoks. Konverentsil esinevad teaduskonnas kraadi kaitsnud doktorid. Päeva lõpus diskuteeritakse doktorihariduse üle. Täpsem teave, päevakava ja registreerumine on TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna koduleheküljel.

Tartu üliõpilasteater osaleb kahe lavastusega 10.–12. oktoobril Tallinnas ja Tartus toimuval rahvusvahelisel üliõpilasteatrite minifestivalil. Mõlemas linnas etendab üliõpilasteater lavastust «Ulgumerel» ning 12. oktoobril toimub Tartus Athena keskuse pööningusaalis uue lavastuse «Õnnestunud elu» esietendus. Lisaks Tartu üliõpilasteatrile võtavad festivalist osa ka Belgia Liege'i kuningliku ülikooli teater ja Valgevene Minski riikliku ülikooli teater Na Balkone. Lisainfo: www.ut.ee/teater.

12. ja 13. oktoobril korraldavad praktilise ja teoreetilise filosoofia õppetoolid ühise töötoa «Oktoberfest», kus tunnustatud filosoofid tutvustavad oma ala uusimaid arenguid. Töötoas esinevad Jonathan Dancy, Antti Kauppinen, Michael Devitt ja Jussi Haukioja. Töötuba asendab MA seminari ning praktilise ja teoreetilise filosoofia magistrantidele on osalemine kohustuslik.

1. ja 2. novembril toimub TÜ Narva kolledžis IV rahvusvaheline konverents «Teaching English and Teaching in English». Konverentsi eesmärk on võimaldada uurimistulemuste ja parimate kogemuste arutelu ja jagamist inglise keele õpetamise ja lõimitud aine- ja keeleõppe valdkondades, keskendudes uurimisele, innovaatilistele ideedele ja praktilistele kogemuste arendamisele.

3. novembril algusega kell 10 toimub Biomeedikumis TÜ rohuteaduse seltsi sügisseminar kõhuvalu teemal. Oodatud on nii arstiteaduskonna tudengid ja töötavad proviisorid kui ka teised huvilised.

Tartu ülikooli sümfooniaorkester ootab pillimängijaid vabadele kohtadele. Eriti oodatud on vaskpillimängijad. Täpsem info telefonil 5910 5099 või kirjuta endrik9 [at] gmail.com (intendant Endrik Pikksaar). Vaata ka www.orkester.ut.ee!

Jaga artiklit