Aprill 2018, nr 4
FOTO: Andres Tennus
Jaak Vilo
Märksõnad: 

Tartu Ülikool on tänuväärselt avatud ja läbipaistev ülikool, mis puudutab eelarvete kujunemist ja kasutust. Veebilehel ut.ee/et/eelarved on esitatud täiesti avalik taustainfo, põhimõtted, eelarved ja instituutide tasemeni tegelik rahaline seis. Lisaks on siseveeb, rahaveeb, palgaveeb ja teised keskkonnad, kust juhid ja töötajad saavad teavet. Ka otsustamisprotsess on selge: TÜ nõukogu otsustab ülikooli eelarve, valdkonna nõukogu oma valdkonna eelarve ja instituudi juhid oma allüksuse eelarve.

Mai 2016, nr 5
FOTO: Andres Tennus
Jüri Sepp
Märksõnad: 

Alustuseks – üldjuhul ei ole viisakas viia ülikooli siseprobleeme ajakirjandusse. Aga teame, et seda on enne juhtunud ja juhtub ilmselt edaspidigi. Usutavasti on kõik huvilised saanud ühiskonnateadlaste pöördumise ja teiste meedias ilmunud materjalidega ise tutvuda ja see võimaldab mul pikemat sissejuhatust vältida. Minu lühikommentaar sisaldab kolme punkti: üks üldine ja kaks konkreetset.

Jaanuar 2016, nr 1
Märksõnad: 

Möödunud sügisel, nagu alati, käis ülikoolis kibe töö eelarve kallal. Kahjuks puhkes selle käigus tavapärasest veidi suurem tüli, mida kajastas ka Tartu Postimees.

Otsustasime üliõpilastega eelarve teema endale selgeks teha – kutsusime ülikooli finantsosakonnast Taimo Saani ja Kalle Heina tutvustama eelarve koostamist ning mõtlesime ise kaasa. Püüame nüüd kuuldut jagada. Arutelu algatamiseks pakume välja ühe võimaliku lahenduse.

Kust algab baas?

November 2015, nr 10
FOTO: Andres Tennus
Jüri Sepp
Märksõnad: 

Hoolimata sellest, et praegu on veel vara kirjutada ülikooli tulevase aasta lõplikust eelarvest, valgustan mõningaid kavandatavaid muutusi ning seni toimunud arutelusid ülikoolisisese rahastamise põhimõtete üle.

Telli voog RSS - eelarve
Telli voog RSS - eelarve