Teated

DETSEMBRIS TÜ AULAS: 1. detsembril kell 12 algab rahvusülikooli 98. aastapäeva aktus, 2. detsembril kell 18 algab kammerkontsert, kus esinevad Juta Õunapuu-Mocanita ja Kadri-Ann Sumera, 4. detsembril kell 19 algab TÜ sümfooniaorkestri advendikontsert, kus solistina esineb Indrek Leivategija, 6. detsembril kell 12.15 algab Kapuscinski loengusarja avalik loeng, 8. detsembril kell 12 algab Eesti neuroloogide ja neurokirurgide seltsi talveseminar, 14. detsembril kell 19 algab meditsiiniteaduste valdkonna ja TÜ kliinikumi aastalõpuüritus, 16. detsembril kell 18 algab jõulukontsert «Me kolmekesi...».

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 4. detsembril kell 13 vestlus prof Tõnu Lehtsaarega ülikooli senati saalis ja kell 14.30 käsitööring, 5. detsembril kell 13 lauluring, 7. detsembril kell 12 arstide klubi, 12. detsembril kell 11 elulooring, 14. detsembril kell 11

kirjandusklubi, 18. detsembril kell 15 põltsamaalaste klubi, 19. detsembril kell 13 laulmine, 21. detsembril kell 15 jõulupidu ülikooli kohvikus.

ÕPETATUD EESTI SELTSI ETTEKANDEKOOSOLEK: 13. detsembril esineb Andres Jõgar ettekandega «Haapsalu ja Rakvere Õpetajate Seminarid stalinismi perioodil». ÕES-i koosolekud toimuvad kell 16.15 Jakobi 2-224.

1.–3. detsembril toimub Tartu ülikoolis rahvusvaheline konverents «Crossing Disciplinary Borders in Viking Age Studies, the 7th Austmarr Symposium», mis toob kokku üle 80 teadlase maailma eri nurkadest. Austmarri sümpoosion on rahvusvaheline, alates 2011. aastast igal aastal toimuv teaduskonverentside sari, mis keskendub viikingi- ja keskaegsete Läänemere-äärsete kontaktide uurimisele. Käesoleval aastal Tartus toimuval konverentsil peetakse kokku 40 ettekannet, milles keskendutakse viikingiaja erialadevahelise uurimisega seonduvatele probleemidele, väljakutsetele ja lahendustele. Erilist rõhku pannakse arheoloogilistele leidudele ja kirjalikele allikatele ning nende kasutamisele Põhjala paganausu taasloomisele. Konverentsi kahel eriistungil arutletakse naissoost viikingisõdalaste olemasolu ja Salme leidude tõlgendamise teemadel. Konverents toimub 1.–3. detsembril Tartu ülikooli peahoones aadressil Ülikooli 18-139. Peakorraldaja on Tartu ülikooli skandinavistika professor Daniel Sävborg.