Märts 2016, nr 3
FOTO: erakogu
Silvia-Kristiin Kask
Märksõnad: 

Ülikoolielu on täis võimalusi. Üliõpilaste esindamine on üks neist paljudest võimalustest. Kas sind huvitab ülikooli toimimine? Kas tahad kohtuda innustavate inimestega ning soovid muuta ülikooli ja seeläbi ka maailma paremaks paigaks, kus oma unistusi ellu viia? Kui jah, siis on esindamistöö just sinu jaoks. Üliõpilaste huvide eest seismine pakub eneseteostust, annab kasulikke kogemusi ja on ülikoolis vältimatult vajalik.

November 2015, nr 10
FOTO: TÜ muuseum
Esimesi üliõpilaspäevi 1965. aastal korraldasid Tartu ülikool (tollal Tartu Riiklik Ülikool) ja maaülikool (Eesti Põllumajanduse Akadeemia – EPA) ühiselt.
Märksõnad: 

Praegused tudengid ei tea niisugusest ülemaailmsest üleilmsest noorte päevast enamasti midagi, aga just selline tähtpäev on 17. novembril.

Vahel on seda tähistatud paljudes riikides, vahel on see hääbunud. Seda on tähistatud ka kohustuslikult, kuid isegi siis on üliõpilased saanud põletavaid mõtteid välja öelda ja oma ühtsust rõhutada. Just see on vääristanud Tartu tudengeid ja koguni üliõpilaspäevade, sügispäevade eelkäija sildi all.

Kust aga rahvusvaheline üliõpilaspäev alguse sai?

17. november 1941. aasta

Detsember 2014, nr 11
FOTO: erakogu
Sandor Elias
Märksõnad: 

Ajakirjanik Sydney J. Harris on öelnud: «Kogu hariduse mõte on muuta peeglid akendeks.» Kas kasutame kõiki alma mater’i pakutavaid võimalusi, et õppida nägema kaugemale oma ninaesisest? Ülikooliharidus on ju midagi enamat kui vaid ainepunktid ja eksamitulemused?

Telli voog RSS - üliõpilaselu
Telli voog RSS - üliõpilaselu