Kellest saab TÜ järgmine rektor?

Aktuaalne

Eelmise kuu lõpus registreeris valimiskomisjon rektorikandidaatideks professor Margit Sutropi ja professor Volli Kalmu.

Professor Margit Sutropi esitasid rektorikandidaadiks loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu ning sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu. Professor Volli Kalmu esitasid rektori kandidaadiks loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu ning meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu.

UT ajakiri uuris mõlemalt kandidaadilt, missugused on nende valimisplatvormi olulisemad põhimõtted ja lubadused, millele tuleks ülikoolis varasemast enam tähelepanu pöörata, ning missugusena näevad nad ülikooli tulevikku vaadates. (Mõlema kandidaadi seisukohad leiate vasakul olevast menüüst.)

Rektorivalimiste olulised kuupäevad

• 9. märtsil kell 16.15 toimub Tartu ülikooli aulas rektorikandidaatide väitluskoosolek.
  • 30. märtsil valitakse valimiskoosolekul viieks aastaks rektor. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest. Valimiskogusse kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.
  • Valimiskogu nimekiri kinnitatakse 13. märtsil.
  • Rektor Volli Kalmu viieaastane ametiaeg Tartu ülikooli rektorina täitub 1. juulil.

Merilyn Säde

UT peatoimetaja 2016–2017