Startup Day demoala stuudios jagas oma mõtteid teadusmahuka ettevõtluse tulevikust teiste hulgas ka president Alar Karis.
FOTO: Mirjam Savioja

Vaata Startup Day videointervjuusid

Uudis

24.–26. jaanuarini ülikooli spordihoones toimunud Startup Day tõi kokku enam kui 3500 teadusmahukast ettevõtlusest huvitatud inimest.

Kolm päeva kestnud ärifestivalil tegid ettekande teiste seas TÜ arendusprorektor Tõnu Esko, infosüsteemide professor Marlon Dumas ja loomaökoloogia professor Tuul Sepp. Juttu tuli nii vaimsest tervisest, keerulise majandusliku olukorraga toimetulekust, tootearendusest kui ka ettevõtjate enda kogemustest.

Ülikooli kutsel tutvustas Rootsi Kuningliku Tehnoloogiainstituudi äriarenduse ekspert Donnie SC Lygonis süvatehnoloogiaettevõtte arengu etappe ning huvilistega jagasid oma kogemusi TÜ hargettevõtted Gearbox Biosciences, Vectiopep ja Esadres. Lisaks tutvustati Euroopa innovatsiooniinstituudi programmi.

Välkkõnevõistlustel võtsid omavahel mõõtu programmi „Teadusest äriks“ lõpetajad ja võistluse Delta X parimad tudengimeeskonnad. Startup Day demoalal tutvustasid end neuroturunduse labor, isejuhtivate sõidukite labor, tehnoloogiainstituut, eetikakeskus, observatoorium ja hargettevõte Silklytics.

Startup Day demoala stuudios jagasid oma mõtteid teadusmahuka ettevõtluse tulevikust president Alar Karis, arendusprorektor Tõnu Esko, ülikooli investeerimisettevõtte UniTartu Ventures juht Mart Maasik, hargettevõtete esindajad ja teised valdkonna asjatundjad. Vaata videointervjuusid veebilehelt ut.ee/et/startup-day-stuudio.

Kaheksandat korda toimunud ärifestivali korraldasid Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu loomemajanduskeskus ja Swedbank.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit