Teated

Teated

TÜ Rahvakunstiansambel võtab vastu uusi tantsijaid nii sega- kui ka neiduderühma kolmapäeval, 9. septembril kl 18 Tartu üliõpilasmajas. Lisateave: www.facebook.com/rahvakunstiansambel või 521 0316 (Aveli Asber).

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ootab oma ridadesse uusi lauljaid. Selleks valmista ette üks laul vabal valikul ja tule julgelt 3., 8., 15., 17. või 22. septembril kell 18 katsetele Tartu ülikooli peahoonesse ruumi 232. Täpsem teave telefonil 5124795 (koorivanem Marili) või kirja teel: koorivanem [at] naiskoor.ee. Lisateave: www.naiskoor.ee.

Tartu Akadeemiline Meeskoor kutsub laulma! Kõiki lauluhuvilsi, kes soovivad koos Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga kontsertidel esineda, sõita kevadel Austriasse koorikonkursile ja leida sõbralikku ning mehist seltskonda, oodatakse meeskoori laulma. Vastuvõtt toimub kogu septembrikuu jooksul, esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 18.15, Tartu õpetajate seminari aulas (Salme 1a). Lisateave: www.tam.eu, tam [at] tam.eu ja 529 5920.

Tartu ülikooli kammerkoor ootab kõikidesse häälerühmadesse uusi lauljaid. Ees ootab kaunis muusika nii Eesti kui ka välismaiste heliloojate sulest, kaasahaaravad ja hingestatud kontserdid, tore ja kirev seltskond ning lõbusad kooripeod ja üllatused. Ette saab laulda 2., 9. ja 16. septembril kell 16.30–18 ülikooli peahoones. Täpne asukoht teatatakse peahoones, koori kodulehel ja Tartu Postimehes. Kooris laulda soovijal palutakse ette valmistada üks laul vabal valikult. Täpsem teave: 527 1105 (dirigent Triin Koch) või triin.koch [at] mail.com.

TÜ Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor võtab vastu laulukogemusega ülikooli vilistlasi, töötajaid, magistrante ja doktorante. Ette saab laulda 7., 9. ja 14. septembril kell 17.30 peahoone auditooriumis 232. Ees ootavad kontserdid, esinemised ja koorifestival. Dirigentide Tiiu Sinipalu ja Ülle Sakariase juhatusel lauldakse enda ja kuulajate rõõmuks mitmekülgset ja põnevat muusikat. Täpsem teave: leeni.uba [at] ut.ee või 509 8618.

Otsitakse tudengivarje! Ehk mäletad veel, kui keeruline oli teha otsust, millist eriala valida. Nüüd on teil võimalus olla eeskujuks ning tutvustada tulevasele tudengile enda valitud õppekava. Selleks on vaja üksnes soovi aidata ja valmidust veeta üks päev erialast huvitatud õpilasega. Esita avaldus aadressil www.ut.ee/tudengivari ja saa teerajajaks! Aktiivseimad tudengid saavad premeeritud hinnalise Tartu ülikooli kinkekotiga. 

30. septembrist kuni 3. oktoobrini toimub VI Balti geneetika kongress. Registreerimine ja ettekannete esitamine on avatud kongressi kodulehel http://bgc2015.estmikro.org/. Kongressi programmi täiendatakse pidevalt.

9. septembril esietendub Vilde teatri ja Tartu ülikooli muuseumi koostöös Franz Kafka «Protsess». Kafkale tüüpiliselt kulgeb «Protsessi» tegevustik välises plaanis igati realistlikult. Ühel hommikul vahistatakse edukas noor pangaametnik Härra K. Kui ta püüab selgusele jõuda, milles tema süü seisneb, ilmneb aegamisi, et pealtnäha lihtne ülesanne käib Härra K-le üle jõu ning teda ümbritsevad inimesed, kes kas ei saa või ei taha teda aidata. Etendused toimuvad 9., 10., 12., 13., 14., 15., 22., 25., 24. ja 27. septembril kell 19 ülikooli muuseumi pööningusaalis (Lossi 25). Piletid on müügil ülikooli muuseumi kassas ja Piletilevis.

15. septembrini on võimalik saata ettekannate lühitutvustusi rahvusülikooli aastapäeva konverentsile «Omad ja võõrad Eesti mõtteloos». Eesti ja eestikeelse professionaalse kõrgharidusega seotud humanitaarkultuuri iga jõuab peatselt saja aastani. Ent kuna teadus- ja mõtteloolises ning ajaloolises plaanis jäävad sellesse ajavahemikku mitte ainult muutused ahtalt võetud humanitaarkultuuris, vaid ka meie kultuuris kõige avaramas mõttes, kutsutakse kõiki teisigi teadlasi ja mõtlejaid pilku heitma oma eriala «omadele ja võõrastele» ajaloolise lähenemise mõttes. Konverents toimub 4. detsembril. Lühitutvustusi oodatakse aadressile lea.leppik [at] ut.ee ning osalema on oodatud nii kogenud uurijaid kui ka kraadiõppurid.  

28.–29. septembril on võimalus osaleda õigusteaduskonna ingliskeelsel ainekursusel «Vaidluste kohtuväline lahendamine» (OIEI.06.011). Kursust korraldab dotsent Inga Kačevska Läti ülikooli õigusteaduskonnast.

Sel semestril alustab uus loengukursus teemal «Milleks teater? Teater ja draama 18. sajandil». Kursus «Euroopa kirjandus valgustusajastul» (FLKU.05.199) toimub sel semestril teemal «Milleks teater? Teater ja draama 18.sajandil». Õppejõud on TÜ maailmakirjanduse dotsent Liina Lukas ja TÜ usuteaduse doktorant Tiina-Erika Friedenthal. Kursus annab ülevaate Euroopa draama arengust 18. sajandil, keskendudes eriti Saksa draamale (Lessing, Goethe, Schiller, Lenz, Kotzebue), mis muutub kõige jõulisemalt ja millega käib kaasas teoreetiline väitlus teatri üle. Kursusel loetakse nii draamatekste kui ka kriitilis-poleemilisi tekste, jälgitakse draama uuenemisprotsessi ning küsitakse teatri eesmärkide, vajalikkuse või ebavajalikkuse järele ühiskonna ja üksikisiku jaoks.

Jaga artiklit

Märksõnad

teated