September 2018, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Märksõnad: 

Ülikooli akadeemiline sekretär Andres Soosaar ja õigusnõunik Aliis Liin kirjutavad sellest, kuidas Tartu Ülikool võttis lõpuks kasutusele e-hääletamise.

Meile meeldib mõelda ja rääkida Eestist kui e-riigist, mille üks osa on võimalus osaleda valimistel ilma muid tegemisi katkestamata. Üldvalimistel on saanud oma häält interneti teel anda juba alates 2005. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistest. Viimatistel valimistel anti elektrooniliselt juba iga kolmas hääl.

Juuni 2018, nr 6
Märksõnad: 

30. mail selgusid e-hääletamise teel nelja valdkonna nõukogu uued valitud liikmed.

Iga valdkonna nõukogusse kuulub 25 liiget: dekaan nõukogu esimehena, valdkonda kuuluvate instituutide juhid ja kolledžite direktorid, viis üliõpilaste esindajat, kolm nõukogu enda nimetatud liiget ning valdkonna akadeemiliste töötajate valitud esindajad.

Valitud esindajad humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas on Ave Matsin, Aigi Rahi-Tamm, Ester Bardone, Klaarika Kaldjärv, Miina Norvik, Tanel Lepsoo, Tarmo Kulmar, Timo Maran ja Valter Lang.

September 2017, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Johan Skytte poliitikauuringute instituudi tehnoloogiauuringute vanemteadur Mihkel Solvak.
Märksõnad: 

Eesti 2017. aasta kohalikud valimised on järjekorras üheksandad e-hääletuse võimalusega valimised kaheteist aasta jooksul. Pikast ajast hoolimata oleme aga ikka veel maailmas ainuke riik, mis võimaldab oma kodanikel piiranguteta interneti kaudu hääletada.

Telli voog RSS - e-valimised
Telli voog RSS - e-valimised