Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Ester Bardone
Haanjamaal asuva Mooska talu perenaine Eda Veeroja tutvustab suitsusauna jooniseid.

Etnoloog Ester Bardone sõitis (peamiselt jalgrattal) läbi paarkümmend Eesti turismitalu, et uurida sealsete maaeluteenuste etenduslikke aspekte.

Maaelu hübriidistub.

Euroopa Liit vajab poliitikat, millega toetada mittepõllumajanduslikku ettevõtlust maal. Maaülikooli (ülikool? maale? milleks?) teadlased vajavad uusi piire mõistetele «maapiirkond», «maainimene» ja «maaelu» – ja peavad paari aasta taguses aruandes ikkagi lõpuks viitama võimalikule «modernsete maauuringute kaotatud lahingule» kõigis sedasorti katsetustes.

November 2013, nr 10
Märksõnad: 

Tartu ülikooli etnoloogia magistrant Reena Purret ning soome-ugri keelte eriala vilistlane,  praegu dokumentaal- ja portreefotograafina töötav Annika Haas avasid oktoobri lõpus näituse «Meie, mustlased».

Purreti sõnul tuli näituse idee esmalt Eesti Rahva Muuseumist, kus loodi omakultuuride osakond, mis tegeleb vähemusrahvustega. Annika Haas on väga pikalt tegelenud vanausuliste kogukonnaga, kes hoiavad samuti suhteliselt omaette, ja tundis ka algusest peale ise projekti vastu suurt huvi. Algselt pidi ta olema ainult fotograaf, aga sujuvalt sai temast kaaskuraator.

Telli voog RSS - etnoloogia
Telli voog RSS - etnoloogia