November 2017, nr 10
Märksõnad: 

Oktoobri alguses arutasid Euroopa tippülikoole ühendava Guildi võrgustiku rektorid Tartu ülikoolis, kuidas suurendada teadustöö mõju ja muuta ülikoolide panus ühiskonnale nähtavamaks.

Võrgustiku rektorite üldkogul arutleti erinevate võimaluste üle, kuidas saavad ülikoolid toetada innovatsiooni ja tarka riigijuhtimist. Rektorid leidsid, et peamiste võimalustena tuleb arendada ettevõtlussuhteid, toetada uurimisvaldkondade ülest koostööd ja anda teadmuspõhist nõu poliitikakujundajatele. Kõige aluseks on aga teadus- ja arendustöö rahastamise suurenemine.

November 2016, nr 10
FOTO: Andres Tennus
Märksõnad: 

Tartu ülikool sai suvel kutse liituda uue Euroopa teadusülikoolide võrgustikuga GUILD. Üsna pea pärast seda saabus kutse koostööle ka 15 aastat tegutsenud võrgustikust LERU. Mida see kõik Tartu ülikoolile tähendab ja missuguseid võimalusi avab?

Nüüdseks on Tartu ülikool otsustanud GUILD-iga (The Guild of European Research–Intensive Universities) liituda ja on selle täieõiguslik asutajaliige. LERU (League of European Research Universities) kutse oli suunatud teadus- ja teaduspoliitika koostööle, mille ülikool ka vastu võttis.

Telli voog RSS - GUILD
Telli voog RSS - GUILD