Mai 2017, nr 5
FOTO: Andres Tennus
Eveli Kallase sõnul on maailmas vähe uuritud kõiki lisategureid, mis tulenevad süstivast narkomaaniast.

Eelmisel kuul kaitses oma doktoritöö arstiteaduse erialal Eveli Kallas, kes uuris, kas ja kuidas mõjutab süstiv narkomaania nende inimeste immuunsüsteemi rakke ning seda, kas interleukiin-10 geeni erinevad variandid võiksid mõjutada HIV-i, B-hepatiiti ja C-hepatiiti nakatumist.

Oktoober 2016, nr 9
Illustratsioon: Mailis Toompuu
Kolmeosalise nõustamise jaoks joonistati selgitavad pildid: HIV-positiivse inimese organismi ründab viirus, mille hävitavat mõju saavad vähendada vaid õigeaegselt võetud ravimid. Kui ravimeid ei võeta, võidutseb kuri viirus.
Märksõnad: 

USA haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse (CDC) andmetel elab maailmas 36,7 miljonit HIV-iga inimest. Missugune on HIV-positiivsete patsientide ja narkomaanide ravisoostumus ning mis seda mõjutab?

TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi spetsialist Kaja-Triin Laisaar uuriski oma doktoritöös, missugune on HIV-positiivsete patsientide ravisoostumus ja turvaline seksuaalkäitumine ning missugused tegurid seda mõjutavad. Uurimuse käigus töötati välja ka kolmeosaline ravisoostumust toetav nõustamine.

Telli voog RSS - HIV
Telli voog RSS - HIV