September 2018, nr 8

Augustis toimunud arvamusfestivalil lükati hoog sisse teaduspõhist argumenteerimist edendavale kampaaniale «Kust sa tead?», mis kestab 2019. aasta märtsis toimuvate Riigikogu valimisteni.

Kampaania käigus julgustatakse inimesi poliitikutelt rohkem ja julgemalt küsima, millisele tõendusmaterjalile nad oma otsuste tegemisel ja valimislubaduste andmisel tuginevad. Eesti Teadusagentuuri algatusega on liitunud ka Tartu Ülikool.

November 2016, nr 10

Küll on tore, et teatrietendused on kolinud suurtest ja kõledatest saalidest poliitikasse ning pakuvad vaatemängulisi elamusi laiemale publikule. Ah, et mis lollus see nüüd on? Räägin teile kohe selle loo kolmes vaatuses lahti.

Esimene vaatus

Veebruar 2015, nr 2
FOTO: erakogu
Kristjan Lukk

Ajal, mil peaminister on taasavastanud suure narratiivi, tuleks Eesti loo kirjutamisel paremini ära kasutada teadmistepõhist poliitikat.

Endine Tartu ülikooli rektor Alar Karis kirjeldab eelmise aasta riigikontrolli aastaaruandes, kuidas jooksvate probleemide ja murede voos on kaduma läinud järg, mis on ühest või teisest probleemist saanud, kas mõni probleem on peale selle teadvustamise saanud ka lahenduse või leevenduse.

Telli voog RSS - poliitika
Telli voog RSS - poliitika