Aprill 2018, nr 4
FOTO: Mari-Liis Pintson
Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marika Mikelsaar käis Tartu Maarjamõisa haiglas asuvas apteegis veendumas, et rohkem kui 20-aastase teadustöö tulemusena on ka Eesti apteekidesse jõudnud ME-3 bakterit sisaldav toidulisand.
Märksõnad: 

27. märtsil tähistasid Tartu Ülikool ja Tere AS konverentsiga 15 aasta möödumist Helluse sarja piimatoodete turuletulekust.

Eestis ja välisriikides tehtud teadusuuringutega on tõestatud, et ME-3 bakteril on tervisele soodne toime, täpsemalt see

Aprill 2018, nr 4
FOTO: Wikimedia Commons
Ülikool hüvitab muu hulgas Tartu maratoni osavõtutasu.
Märksõnad: 

Rektoraat otsustas, et Tartu Ülikool hüvitab iga töötaja tervise edendamise kulutused kuni 200 euro ulatuses aastas.

Töötajate vähene liikumine ja rohke haigestumine teeb muret nii töötajatele kui ka tööandjatele. Sage liikumine aitab töövõimet suurendada ja tervist tugevdada. Seepärast on tööandja huvides, et töötajad rohkem sporti teeksid ja oma tervise eest hoolitseksid.

Jaanuar 2018, nr 1
FOTO: Virgo Siil
Mikk Jürisson leiab, et reieluukaela murru raskeid tagajärgi saaks leevendada.
Märksõnad: 

Eesti elanikkond vananeb ning kõrgemas eas on ka tervis kehvem. Seetõttu suureneb ühtlasi luumurdude oht. Mikk Jürissoni doktoritöö näitas, et reieluukaela murdudega kaasneb oluline elukvaliteedi langus ja liigsuremus.

Juuni 2016, nr 6
Märksõnad: 

Tartu ülikooli teadlased uurivad koos Tartu tervishoiu kõrgkooli õppejõudude ja üliõpilastega, kuidas eriliste raviretuuside kandmine aitab laste jalgadel sirgemaks kasvada.

Märts 2016, nr 3
FOTO: Laura Strandberg
Märt Miljani ja Helen Hirve loodud TÜ iduettevõte Perfect Cosmetics OÜ hoiab lund poelettidel terve aasta.
Märksõnad: 

Märt Miljani ja Helen Hirve loodud Tartu ülikooli iduettevõte toodab Lumi tootemargi alt eestimaisel kanepiseemneõlil põhinevaid looduslikke nahahooldustooteid.

Veidi vähem kui kaks ja pool aastat tagasi, oktoobris 2013 jõudis poeriiulitele uus nahahooldussari Lumi. Selle looja, Tartu biotehnoloogia pargist võrsunud Perfect Cosmetics OÜ paneb rõhku sarja toodete tõhususele ja teaduspõhisusele.

September 2015, nr 8
FOTO: Margus Kulden / Wikimedia Commons
Naiste seksuaaltervise üks olulisemaid aspekte on rasedus.
Märksõnad: 

Abortide arv on Eestis kahekümne aastaga kolm korda vähenenud ja rasedused on enam plaanitud, kuid ligi viiendik naisi kannatab iga päev paarisuhtevägivalla all.

25. augustil kaitses Tartu ülikooli arstiteaduskonnas naistearst Made Laanpere doktoritööd «Naiste seksuaaltervist ja reproduktiivseid valikuid mõjutavad tegurid Eestis». Laanpere sõnul on meie riigis seksuaaltervist edendades valitud õige tee, kuid senisest suuremat tähelepanu tuleks pöörata paarisuhtevägivallale.

Kuidas te selle teemani jõudsite?

September 2013, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Eesti akadeemiliste naiste ühingu president Riina Saarma.
Märksõnad: 

«Võtke padi endale selja taha,» soovitab Eesti akadeemiliste naiste ühingu president ning pikaaegse kogemusega spordi- ja taastusraviarst Riina Saarma (67) intervjuuks maha istudes.

Déjà vu hetk, sest möödunud korral vestluseks maha istudes ütles ta sõna-sõnalt täpselt sama. Peaasi, et oleks mugav ja keha poleks sundasendis.

November 2014, nr 10
Märksõnad: 

Tartus elades on aktiivsest tudengkonnast raske mööda vaadata.

Märkimisväärne osa noortest on sattunud mõnele üritusele, mille korraldajaks on tudengiorganisatsioon, tegutseb hulk üliõpilasteatreid, erialaseltse ja muid ühendusi. Isegi siis, kui kellegi pilk on neist võimalustest mööda ekselnud, ajavad kaks korda aastas ühel varahommikul tudengipäevalised üles kõik ühiselamutes ning nende läheduses elavad inimesed.

Aprill 2014, nr 4
Henry Ford Community College
«Valge» rasvkude. Inimesel on kahte tüüpi rasvarakke: «valged» salvestavad energiat ja polsterdavad siseorganeid (sh keskkohta ja reisi), «pruunid» loovad n-ö valget rasva põletades kehasoojust.
Märksõnad: 

Eestis on rasvunud inimesi seniarvatust rohkem, leidis ülekaalulisust ja sellega seostuvat haigust metaboolset sündroomi uurinud endokrinoloog Triin Eglit.

Meditsiiniteadlaste publikatsioonidesse on üsna veendunult juurdunud rasvumise nimetamine «epideemiaks». Aastatel 1980–2008 rasvumine maailmas praktiliselt kahekordistus. Maailma tervishoiuorganisatsiooni andmeil olid 2008. aastal enam kui kolmandik maailma 20aastastest ja vanematest ülekaalulised ning kümnendik rasvunud.

Telli voog RSS - tervis
Telli voog RSS - tervis