ILLUSTRATSIOON: Inga Külmoja

Esinda Tartu Ülikooli Instagramis

Teadus

Head teadlased ja doktorandid! Tartu Ülikooli teadlaste Instagram ootab uusi tegijaid. Kui olete valmis mõnel korral kuus jagama oma teaduselu põnevaimaid hetki, õnnestumisi ja ka ebaõnnestumisi, emotsioone ja (sala)mõtteid ülikooli Instagramis, siis andke endast märku e-posti aadressil inga.kulmoja [at] ut.eeinga.kulmoja [at] ut.ee (.)

Mis on Tartu Ülikooli teadlaste Instagram?

See on Instagrami konto, kuhu kümmekond teadlast postitab fotosid ja videoid oma teaduselust. Teadlasi on etnoloogist elektrokeemikuni ning kajastamist leiavad välitööd, laborikatsed, ekspeditsioonid, meeleavaldused, teadlased ise jne. Fotole või videole tuleks lisada eesti- ja ingliskeelne kommentaar ning mõned märksõnad – ja ongi postitus valmis.

Kes seda jälgib?

Kontol on 3114 jälgijat, kellest 64% asub Eestis. Pooled jälgijatest on 25–34-aastased ja naisi on rohkem kui mehi. Teadlaste Instagrami sisu jagavad edasi ajakiri Universitas Tartuensis, UT infokiri ja ülikooli sotsiaalmeediakanalid. Nii mõnestki Instagrami postitusest on sündinud pikem teaduslugu meedias.

Mida postitada?

Näidake, mida te uurite, kuidas te seda teete ja kus te seda teete. Näidake tehnikat, millega te midagi uurite. Selgitage, miks te seda uurite. Kas miski ebaõnnestus? Näidake seda. Kas miski õnnestus? Näidake seda uhkusega! Kummutage müüte, jagage veidraid fakte, tehke nalja. Võite postitada ka kolleegide tehtud pilte ja videoid.

Kui tihti postitada?

Mõnest korrast kuus üldiselt piisab. Kord nädalas on ka päris hea tempo. Kui soovite jagada rohkem, arutame selle läbi.

Kas ma pean olema kogenud Instagrami kasutaja?

Varasem Instagrami kogemus on kasulik, kuid mitte hädavajalik. Postitamine on tehniliselt lihtne. Pigem on pildistamiseks ja videote tegemiseks vaja head silma, kahes keeles tekstide koostamiseks aga kannatlikkust. 

Kuidas alustada?

Andke oma huvist märku rahvusvahelise kommunikatsiooni peaspetsialistile Inga Külmojale: inga.kulmoja [at] ut.ee, 5648 3447.

Jaga artiklit