TÜ Aasia keskuse juhataja Elo Süld (paremal) koos Singapuri presidendipaariga (keskel).
FOTO: erakogu

Aasia keskuse juht osales kohtumisel Singapuri delegatsiooniga

Uudis

25. juunil saabus Eestisse ametlikule visiidile Singapuri president Tharman Shanmugaratnam koos abikaasa Jane Ittogi Shanmugaratnamiga. Pärast kohtumist president Alar Karisega toimus Kadrioru roosiaias pidulik õhtusöök, kuhu oli kutsustud ka Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Süld.

President Alar Karis rääkis kohtumisel Singapuri presidendiga, et Eesti ja Singapur on mõlemad uuendusmeelsed riigid, kes soovivad üksteiselt õppida, jagada kogemusi hariduse, küberjulgeoleku ja digimajanduse valdkonnas ning tihendada ärikoostööd.

„Eesti ja Singapur kuuluvad haridusvaldkonnas maailma tippu, selle kinnituseks on tugevad tulemused PISA testides. Meil tuleb õppida üksteise tugevustest, sest väikeriikide kapital on tark rahvas,“ vahendab president Karise sõnu presidendi ametlik koduleht.

Tartu Ülikool on Aasia keskuse toel Singapuri kõrgkoolide ja teadusasutustega pikka aega koostööd teinud. Viimati käis tartlaste delegatsioon saareriigis tänavu aprillis. Seal veedetud kahe nädala jooksul kohtuti seniste partneritega, korraldati geo- ja kliimapoliitika seminar, valmistati ette ajakirja Third World Quarterly erinumbrit, tehti intervjuusid Aasia keskuse projekti jaoks ning arutleti tihedama koostöö üle ülikoolide meditsiinikogukondade ja teadlaste vahel.

Rohkem teavet Aasia keskuse tegemiste kohta leiab keskuse kodulehelt.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit