Konverentsi AIRE klubis kõnelevad küberturvalisuse olulisusest tööstusettevõttes Foxway, Fujitsu Estonia ja Riigi Infosüsteemi Ameti esindajad.
Illustratsioon: Toronto Innovation College / Pixabay

Konverents muutustest digiühiskonnas

Uudis

12. juunil toimub Tartu Ülikooli Delta keskuse õppe- ja teadushoones informaatika-, infoturbe- ja küberneetikahuvilistele mõeldud konverents „Küberinnovatsioon 2024 Tartu“.

Konverentsi ettekannetes käsitletakse digiühiskonnas toimuvaid muutusi ja nendega seotud riske. Teadlased ja küberinnovatsiooni eestkõnelejad räägivad oma vaatenurgast ja annavad aimu, kuidas sünnivad suured uuendused. Konverents on eesti keeles.

Tartu Ülikooli krüptograafia professor Helger Lipmaa räägib oma teadusloengus nullteadmustõestustest, mis on nüüdseks juba praktikasse jõudnud. IT-ettevõtte Cybernetica infoturbeinstituudi direktor Dan Bogdanov ennustab võimalikke muutusi tehisaru valdkonnas.

Riigi Infosüsteemi Ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Veikko Raasuke teeb sissevaate CERT-i töö köögipoolele ja räägib lahti viimase aja juhtumised küberruumis. Bolti esindaja Andres Jõgi vaatab tagasi Bolti turbemeeskonna arenguloole.

Lisaks ettekannete kuulamisele saab töötubades panna proovile oma tehnoloogiateadmised, tutvuda üliõpilaste teadustöödega ja külastada arvutimuuseumi. Konverentsi õhtuse programmi korraldab tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE.

Konverentsi peakorraldaja on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Ürituse suurtoetaja on AIRE, toetajad CHESS ja Tartu Häkkerikoda.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit