Nick Morrison / Unsplash

Muutus ainetesse registreerumise kellaaeg

Uudis

Selle aasta 15. mail muutub õppeainetesse registreerumise algusaeg – nüüdsest saab end aines osalejaks kirja panna alates kella 21.00-st.

Kui varem on sügis- ja kevadsemestri õppeainetesse registreerumine alanud vastavalt 15. mai või 15. detsembri südaööl, siis sel aastal kellaaeg muutub. Endiselt jääb see aga töövälisesse aega, et üliõpilastel oleks võimalik järgmise semestri planeerimisele keskenduda pärast päevatoimetusi. Ainetesse registreerumise algusaeg on oluline neile, kes soovivad end järgmise semestri õppeainetesse kirja panna kohe esimesel võimalusel.

„Kiirustamise põhjuseid on mitmesuguseid – näiteks soovitakse ruttu registreeruda keeleainetesse, kus osalejate arv on piiratud,“ ütles õppeinfosüsteemi ÕIS2 projektijuht-analüütik Kristina Kongi. Tema sõnul paneb juba esimese tunni jooksul end loengutesse kirja üle tuhande üliõpilase ning see tähendab ka tehnilise toe töötajate jaoks öötööd.

„Õppeosakond otsustas sellise olukorra lõpetada ja teha nii, et registreerumine oleks kõigile mugavam,“ lausus Kongi.

Kuidas uus aeg valiti?

Kahe praktikandi abiga analüüsiti õppeosakonnas sihtrühmi, kes öösel registreeruvad, ja korraldati küsitlus, et saada parem ülevaade õppijate soovidest. Küsimustikule vastas ligikaudu 2600 üliõpilast ja selle tulemusel selgus, et eelistatuim aeg õppeainetesse registreerumise alustamiseks on kell 21.00.

Koostöös üliõpilasesindusega määraski õppeosakond selle uueks algusajaks. Otsuse tegemisel tugineti peale küsitluse ka ÕIS-i kasutamise andmete analüüsile, milles uuriti tavalisimaid registreerumisaegu ja infosüsteemi külastatavust. Lisaks püüti uue kellaja valimisel tagada ka valves olevatele töötajatele inimlikum tööaeg.

„Kuigi uus registreerumise alguse aeg ei kaota põhjuseid, miks ainetesse registreerumisega kiirustatakse, saame nüüd uuringu põhjal öelda, et muutus teeb üliõpilaste elu mugavamaks: enam ei pea keskööl oma koha eest võitlema ja unetunde ohverdama. Uue ajaga võib olla esialgu keeruline harjuda, kuid saame sellega leevendada probleemi, millele on pikka aega tähelepanu juhitud,“ sõnas üliõpilasesinduse aseesimees Helo Liis Soodla.

Hanna Kriiska

õppeosakonna arendusprojektide koordinaator

Jaga artiklit