Alar Suija 50

Juubel

„Mul ei lähe projektor tööle, saad sa aidata?“ Selliselt algavad telefonikõned, mida ühiskonnateaduste instituudi stuudio juhataja Alar Suija on saanud oma elus ilmselt kõige rohkem.

Egas midagi, Alar käärib käised üles ja vaatab, mis sel sindrinahal siis häda on, et ta käima ei lähe. Mõnikord piisab sellest, et Alar heidab vilksamisi pilgu, ja projektor või muu tehnikavidin hakkab iseenesest tööle. Aitab ainuüksi tema kohalolek. 

„Mida me küll teeksime Alarita?“ on aga jällegi küsimus, mida Lossi 36 teisel korrusel kuuleb õige sagedasti. Tõepoolest, mida me teeksime temata? Aus vastus on, et istuks vahendite taga, mis ei tööta. 

Alar Suija on praktilise ajakirjanduse õppes asendamatu jõud. Kui vaja, räägib audiost, kui tarvis, räägib audiovisuaalist, ja tihtipeale sellestki, et arvutiklassi ei tulda söögikraamiga.

Pruugib vaid moka otsast mainida, et tulemas on üks üritus, kust on vaja ülekannet teha, kui Alar juba teab, mitu kaamerat, milliste mikrofonide ja mis puldiga. Uurib veel lisakski, kas seinas on internetipesa. „See õhust tulev internet ei kõlba kuskile, vaja on ikka juhet!“ Kes on käinud stuudios tema ruumis, teab, et juhtmeid on tal palju. Absoluutselt igaks elujuhtumiks! Ja ilmselt ka juhtumiteks, mis ei leia kunagi aset.

Tudengid iseloomustavad Alarit kui väga sõbralikku ja abivalmit inimest, kel on oma nõudmised ja – mis siin salata – kiiksud. Statiiv olgu kotis õigetpidi ja alati peab teadma, kuidas heli kavatsetakse üles võtta. Kui tudengid võttel käivad, siis pärast kontrollib ta üle, kas asjad said ikka täpipealt samamoodi tagasi. Siis tulevad järgmised tudengid ja algab sama trall otsast peale. 

Alari suust pärineb kuldseid ütlusi, näiteks „Sellega on see teema, et …“ ja „Me ei ole filmikool (aga asju peaks ikkagi ilusti tegema)!“ ja „See on jõle pull asi!“ Kolleegid hindavad Alarit, sest lisaks äärmisele asjatundlikkusele on temaga ka hea ajada törtsuke lobajuttu.

Oled meie instituudile väga oluline ja asendamatu lüli, et asjad toimiksid õlitatult. 

Ilusat juubelit ja vähem tõrkuvat tehnikat!

Kolleegid ühiskonnateaduste instituudist

Jaga artiklit