Tudengiorganisatsioonides saab leida sõpru kogu eluks.
FOTO: Andres Tennus

TEST | Milline tudengiorganisatsioon sulle sobib?

Tudengid

Tudengiorganisatsioonid on ideaalne võimalus võtta ülikooliajast maksimum. Neis saab omandada praktilisi oskusi ja teadmisi, leida sarnaste huvidega inimesi ja sõpru koguks eluks või isegi aidata kaasa suurtele ühiskondlikele muutustele.

Tudengiorganisatsioone on Tartus üle 70 ja nendega saab tutvuda lehel www.olerohkem.ee/tudengile. Et valikut lihtsamaks teha, on siin test, mis aitab välja selgitada, millist tüüpi organisatsioon võiks sulle kõige paremini sobida.

Tulevikus tahan töötada

A) erialasel tööl

B) kolmandas sektoris

C) ettevõtluses

D) avalikus sektori

E) kultuurivaldkonnas

Ülikooliajast ootan kõige rohkem

A) praktilisi kogemusi enda valitud erialal

B) enesearengut, juhtimiskogemust, ettevõtlikkust

C) kokkuhoidvat ja toetavat sõpruskonda

D) võimalust anda oma panus ülikooli arengusse

E) kultuurielamusi

Eelistan enda arendamiseks

A) käia koolitustel

B) arutleda teistega

C) õppida raamatutest

D) käia tutvumas huvitavate inimeste, kohtade ja organisatsioonidega

E) käia huviringis

Mulle on kõige olulisem

A) edendada oma eriala arengut

B) panustada suurematesse eesmärkidesse

C) luua ja hoida tugevaid sõprussidemeid

D) kujundada kõikidele paremat elu ja keskkonda

E) hoida ja arendada kultuuri

Minu tugevaim külg on

A) teadmised

B) lai silmaring

C) pühendumus

D) analüüsioskus

E) anded

Reede õhtul võib mind leida

A) kodutöid tegemas

B) üritust korraldamas

C) sõpradega aega veetmas

D) koosolekult

E) tantsutrennist või koorist

Mulle meeldib kõige rohkem kanda

A) samu riideid nii loengus kui ka vabal ajal

B) logode ja sõnumitega rõivaid

C) ülikonda või kleiti

D) smart casual’i stiilis riideid

E) rahvariideid

Kui valisid kõige rohkem vastuseid A, sobib sulle erialane organisatsioon. Oled kindel oma erialavalikus ning tead, mida oma tulevikult tahad. Erialaorganisatsioonid pakuvad suurepäraseid võimalusi õpitut praktiseerida ja saada tuttavaks oma tulevaste kolleegidega. Näiteks Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts pakub arstitudengitele võimalust end kooli kõrvalt täiendada või aidata kaasa Eesti meditsiini arengule.

Kui valisid kõige rohkem vastuseid B, sobib sulle ülelinnaline organisatsioon. Oled ettevõtlik, ei karda vastutust ega uute asjade proovimist. Ülelinnalise organisatsiooniga liitudes saad kogemusi seinast seina ja kogud tutvusi pea igalt erialalt. Näiteks Üliõpilaskonna Sihtasutuses saab käe valgeks kõikide Tartu tudengiorganisatsioonide arendamisel.

Kui valisid kõige rohkem vastuseid C, sobivad sulle akadeemilised organisatsioonid. Sinu jaoks on tähtsad traditsioonid. Soovid leida tihedat ja kokkuhoidvat kogukonda, kellega ühiselt aega veeta, või pead oluliseks Eesti kultuuri ja ajalugu. Meestudengeid ootab enda ridadesse näiteks korporatsioon Vironia ja naistudengeid korporatsioon Amicitia.

Kui valisid kõige rohkem vastuseid D, sobib sulle esindusorganisatsioon. Tahad kaitsta kaasüliõpilaste huve ja rääkida kaasa ülikoolielu paremaks muutmisel. Kevadel võid kandideerida TÜ üliõpilasesinduse liikmeks, kuid seni hoia selle tegevusel silm peal, et teada saada muudest kaasarääkimise võimalustest.

Kui valisid kõige rohkem vastuseid E, sobivad sulle huviringid. Sulle meeldib pärast koolipäeva muusika ja tantsu saatel lõõgastuda. Laulu- ja tantsupidudel osalemine on sinu jaoks sama iseenesestmõistetav kui valimas käimine. Lauljaid ootavad näiteks Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, pillimängijaid TÜ sümfooniaorkester ja rahvatantsijaid TÜ rahvakunstiansambel.

Kindlasti tule aga kõigi tudengiorganisatsioonidega tutvuma võrgustiku Ole Rohkem tudengimessile, mis leiab aset 9. septembril Raekoja platsil!

Üliõpilaskonna Sihtasutus

Jaga artiklit