Selle aasta lõpetajate auks avati pink Von Bocki maja juures.
FOTO: Andres Tennus

Kõigile lõpetajatele üks pink ja puu

Uudis

Tänavused Tartu Ülikooli lõpetajad said pühenduskingituse: iluõunapuu Pirogovi platsil, pühenduspingi von Bocki maja seinamaali ees, tervitusplakatid ülikooli peahoone sammaste vahel ja teklitega skulptuuri Raekoja platsil.

Kuna traditsioonilisi rahvarohkeid lõpuaktusi sel aastal korraldada ei saanud, istutati puu ja avati pink 10. juunil väikeses seltskonnas. Tervituskõne pidasid rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Lõpetajate nimel kõneles ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistriõppe lõpetaja Karl Gustav Adamsoo.

Asser sõnas üritusel, et mälestus ülikooli lõpetamisest on inimese elus üks märgilisemaid ja on kahju, et selle aasta lõpetajad ei saa oma diplomit kätte aulas. „See kevad ei jäta kahtlustki, et me peame end järjekindlalt harima, et kohaneda ootamatute oludega. Kõrgharitud, oma teadmisi pidevalt täiendavad ühiskonnaliikmed on kui mastipuu just sellistel keerulistel aegadel nagu praegu,“ ütles rektor oma tervituskõnes.Pirogovi parki istutati iluõunapuu. FOTO: Andres Tennus

Adamsoo tõdes, et selle aasta kevad tõmbas hoogsale elutempole suurel määral pidurit, kuid pakkus ka aega mõelda nende väärtuste üle, mis võivad muidu jääda tagaplaanile. „Tegelikult oli kevadel hinges tükk kurbust ka, eriti siis, kui ülikooliaeg hakkas finišijoonele lähenema. Heade kursusekaaslastega ei olnud enam võimalik silmast silma kohtuda, õppejõududega koolimaja koridorides mõtteid vahetada ega elu üle arutleda.“

Kurbusest hoolimata tõi see distants Adamsoo arvates ülikoolikaaslasi üksteisele mitmel moel hoopis lähemale ning andis mõista, et ühtsustunde tekkimisel pole määrav füüsiline kohalolu, vaid hoopis üheskoos mõtlemine.

Õunapuu sümboliseerib ülikooli lõpetanute visadust ja vastupidavust. Pingil istudes ja Pirogovi platsile istutatud iluõunapuud imetledes on hea õpinguaastaid meenutada.

Peale puu istutamise ja pingi paigaldamise ehiti lõpetajate auks ülikooli peahoone ja Raekoja platsi suudlevate tudengite kujudele pandi virtuaalsete lõpuaktuste nädalal pähe teklid.

Jaga artiklit