TÜ sihtasutuse stipendiumid

Stipendiumid

Andreas ja Elmerice Traksi stipendium – stipendiumifond on 13 500 eurot, stipendiumide arvu ja suuruse otsustab komisjon. Taotleda saavad eesti soost üliõpilased, arst-residendid ja teadlased meditsiiniteaduste valdkonnast ning sotsiaalteaduste valdkonna magistrandid ja doktorandid, kelle uurimisvaldkonnas on riiklik-poliitilised teemad, õppimiseks või enesetäiendamiseks Euroopa või Põhja-Ameerika õppe- ja teadusasutustes.

Voldemar Siimoni mälestusfondi stipendium – kuni viis 1500-eurost stipendiumi. Taotleda saavad humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna etnoloogia või eesti ja soome-ugri keeleteaduste eriala edukad üliõpilased. Muudel võrdsetel tingimustel on eelistatud üliõpilased, kes on sündinud ja kasvanud Saaremaal.

Erich Rannu perekonna stipendiumkaks 3000-eurost stipendiumi. Taotleda saavad majanduserialade kõigi õppeastmete üliõpilased, samuti arvutiteaduse ja tehnoloogiainstituudi üliõpilased, kelle lisaeriala on majandusteadus.

Lydia ja Felix Krabi stipendium – viis 2000-eurost stipendiumi. Stipendiumile saavad kandideerida loodus- ja täppisteaduste valdkonna kõikide õppeastmete üliõpilased, kelle eriala on bioloogia, ökoloogia, geograafia või geoloogia.

Jaan Einasto rahvusvaheline stipendium – üks 2000-eurone stipendium. Stipendium määratakse välismaalt TÜ-sse teadustööd tegema tulevale doktorandile või teadurile või TÜ doktorandile või teadurile rahvusvaheliseks teaduskoostööks. Stipendiumi saaja teadustöö peab olema seotud astronoomia või kosmosetehnoloogia valdkonnaga.

Nadia Walteri stipendium – kolm 2000-eurost stipendiumi. Taotleda saavad TÜ meditsiiniteaduste valdkonna doktorandid ja noorteadlased, kelle uurimistöö teema on närvihaigused, eriti neurodegeneratiivsed haigused.

Elektroonilised stipendiumitaotlused tuleb esitada hiljemalt 1. maiks Tartu Ülikooli Sihtasutusele.

Täpsem teave ja nõuded taotlejatele: sihtasutus.ut.eetysiht [at] ut.ee, 737 5852 või 5554 0773 (Triin Vakker).

Jaga artiklit