Teated

Teated

Veebruaris TÜ aulas: 12. veebruaril kell 16.15 Jüri Lemberi inauguratsiooniloeng, 16. veebruaril kell 16 lauluvõistluse „Sõprus 2020“ ja Georg Otsa sünniaastapäevale pühendatud galakontsert, (piletid 10 € enne kontserti kohapealt või veebilehelt piletimaailm.com), 18. veebruaril kell 16.15 Bruno Mölderi inauguratsiooniloeng, 21. veebruaril kell 14 Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertaktus.

Pensionäride ühingus Vitae: 3. veebruari kell 15 naiste klubi, 4. veebruaril kell 13 laulmine, 5. veebruaril kell 15 teoloog Kalle Kasemaa loeng TÜ senati saalis, 13. veebruaril kell 13 arstide klubi, 17. veebruaril kell 15 põltsamaalaste klubi, 18. veebruaril kell 13 laulmine, 19. veebruaril kell 14 ekskursioon ülikooli muuseumis (Lossi 25), 20. veebruaril kell 11 kirjandusklubi, 27. veebruaril kell 15 keemikute klubi.

Õpetatud Eesti Seltsis: 26. veebruaril kell 16.15 Madis Maasingu ettekanne „Liivimaa ajaloo allikatest Preisimaa Salaarhiivis (1511–1525)“. Õpetatud Eesti Seltsi kõnekoosolek toimub aadressil Jakobi 2–230.

3. veebruaril avati TÜ raamatukogu näitusesaalis Epp-Maria Kokamäe maalide näitus „Läbi aastate“. 15. märtsini avatuks jääv väljapanek on läbilõige kunstniku hiljutisest loomingust ja ka tagasivaade koolipõlve, mil ta alustas maalimisega Lepo Miko juhendamisel.

7.–9. veebruarini toimub Physicumis (W. Ostwaldi 1) arendusnädalvahetus „Garage48 Arts & Robots“. Koos TÜ ja Kõrgema Kunstikooliga Pallas korraldatud üritusel ehitatakse prototüüpe, milles on ühendatud bio- ja pehmerobootikaideed, tarkvaraarendus ja kunst.

20. veebruaril kella 14–18 toimub TÜ raamatukogus inspiratsioonipäev, et pakkuda üliõpilastele silmaringi laiendavaid loenguid ja töötube oma eriala asjatundjatelt. Inspiratsioonipäevaga on seotud ka 19. veebruaril toimuv humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktika- ja töömess (Jakobi 2) ning Maarjavälja karjääripäev (Ostwaldi 1), 21. veebruaril toimuv Delta karjääripäev (Ujula 4a) ning 13. märtsil toimuv ühiskonnateaduste instituudi tööandjate mess (Lossi 36). Lisainfo inspiratsioonipäeva kodulehelt careerday.ut.ee.

22. veebruaril kell 17 toimub Mustpeade majas (Pikk 26, Tallinn) TÜ kammerkoori kontsert „Kuula: valgusest imelist juttu …“ (piletid 8-12 € enne kontserti kohapealt või veebilehelt piletilevi.ee). Kontserdil esitatakse Cyrillus Kreegi ja Tõnu Kõrvitsa loomingut. Dirigent Triin Koch, solist sopran Karmen Puis ja pianist Jaanika Rand-Sirp. Piletid müügil enne kontserti kohapeal või veebilehelt piletilevi.ee.

26. veebruaril kella 14–16 toimub TÜ senati saalis Nikolai Maimi päev, millega tähistatakse TÜ õigusteaduskonna esimese dekaani sünniaastapäeva. Samal päeval lõpeb õigusteaduskonna viimane vikiartiklite konkurss „Eestikeelne õigusteaduskond 100“ ja parimate artiklite kirjutajaid premeeritakse rahaliste auhindadega.

29. veebruarini saab registreeruda 13. märtsil TÜ raamatukogus toimuvale konverentsile „Teaduspõhine õpe, mis aitab otsustada. Rahvatervishoiu magistriõppe 20 aastat Tartu Ülikoolis“. Ürituse põhiteema on tõenduspõhisus ja selle tähtsus tervisepoliitika kujundamisel, kogemusi jagavad nii tervishoiupraktikud kui ka teadlased. Konverentsile saab registreeruda peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi kodulehel tervis.ut.ee/et/rahvatervishoiu-teaduskonverents.

29. veebruarini on Pärnu kolledži fuajees avatud Maarja Pajusalu maalinäitus „Tuuled ja tormid“. Lisaks on eksponeeritud kiviraidur Morsa kiviskulptuurid.

4. märtsil kell 18 toimub TÜ loodusmuuseumi uue näituse „Lood ja filmid ekspeditsioonidelt“ kuraatorituur Inge Kukega. Osalejad kuulevad põnevatest ja seikluslikest juhtumitest, mis on seotud eksponeeritud objektidega.

Jaga artiklit