Õppekavas on tähtis koht ka keeleõppel.
FOTO: Karl Oliver Tomson

Uus õppekava avab tee Aasiasse ja Lähis-Itta

Uudis

Sel sügisel alustavad esimesed üliõpilased õpinguid magistriõppekava «Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud» alusel. Uus õppekava käsitleb laia teemaderingi religioonist ja poliitikast kultuuri ja ühiskonnani.

Majandusteaduskonna nimekirja kuuluv ingliskeelne magistriõppekava on usuteaduskonna, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi, kultuuriteaduste instituudi ja Aasia keskuse mitme aasta ühise töö vili.

Programmijuht Urmas Hõbepappeli sõnul on Aasia ja Lähis-Ida kiiresti arenevad piirkonnad, mille tundmaõppimine aitab hoomata sealseid võimalusi ja ära hoida ohte. Aasia ja Lähis-Idaga tegelevaid inimesi on Eestis üha rohkem vaja.

«Kuna üliõpilaste huvid ja vajadused on väga erinevad, koostab iga õppija endale individuaalse õppeplaani. Keskenduda saab eri riikide religiooni, majanduse, poliitika, ühiskonna või kultuuri uurimisele,» ütles Hõbepappel.

Nii on õpingute käigus võimalik süveneda näiteks Hiina majanduse, filosoofia ja keelte või tänapäeva Lähis-Ida poliitika ja religiooni seostesse. Õppekava lõpetamiseks peavad üliõpilased läbima praktika ühe ettevõtte või riigiasutuse juures ning kirjutama magistritöö või tegema magistriprojekti end huvitaval teemal. Tudengitel on võimalik käia end täiendamas Aasia ja Lähis-Ida partnerülikoolides.

Septembris alustavad uue õppekava alusel õpinguid üliõpilased nii Eestist, Hiinast, Jaapanist, Eritreast kui ka Türgist.

Näiteks Hiinast pärit Binghua Liu tuli Eestisse õppima sellepärast, et siit saab teise vaatenurga Hiina ja Aasia ajaloole, riigikorraldusele ja kultuurile. Peale selle paelus teda võimalus õppida tundma Eestit ja Euroopat ning koguda endale rahvusvaheline tutvusringkond.

Jaga artiklit